Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Gorila –šlabikár slovenskej politickej ekonómie

11.01.2012, 12:30 | Gabriel Beer | © 2012 News and Media Holding

Gorila – šlabikár slovenskej politickej ekonómie

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Ekonomika

Nepríjemný vianočný darček dostali politici a investičná skupina Penta. Na internete sa objavili spisy z odpočúvaného bytu na Vazovovej ulici v Bratislave. Mnoho ľudí to prekvapilo. No dokumenty z akcie SIS Gorila, ktorá vraj dostala meno podľa prezývky hlavného aktéra odpočúvaní, bývalého policajta a spolupracovníka investičnej skupiny Penta Zoltána Vargu, ležali v mnohých slovenských trezoroch už niekoľko rokov. Čítali ich vrcholoví politici a disponovali nimi aj niektoré redakcie novín či televíznych staníc. Ani TREND nebol výnimkou.

Na verejnosti sa však dlhé roky informácie neobjavili. Politici o nich hovorili iba veľmi potichu. Uvedomovali si, že celý spis je veľmi citlivou rozbuškou, ktorá môže deštruovať ich dôveryhodnosť.

Dôvodom, prečo mlčali médiá, boli ich skúsenosti s fungovaním súdov a obavy, že hlavnými postihnutými by boli najmä redakcie, ktoré by sa rozhodli informácie zverejniť, a nie skupiny ľudí, ktoré biznis s politickými ingredienciami miešajú.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Číňanovi volajte radšej v noci ako na obed

Pohŕdanie čínskou kvalitou je nepochopením miestnych špecifík, hovorí Igor Kolla, ktorého Antik si v Ázii necháva vyrábať high-tech elektroniku

Zvarovňa v cene automobilky

U daniarov platia nové poriadky

Prečo na Slovensku chýbajú lekári

Vzťahy z vojny vydržia celý život

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.