Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vzťahy z vojny vydržia celý život

11.01.2012, 12:30 | Jozef Andacký | František Múčka | © 2012 News and Media Holding

Šéf Nessu Sachi Gerlitz hovorí o vyhliadkach košických vývojárov

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Infotrendy

Eurofondové budovanie slovenského elektronického zdravotníctva a vývoj softvéru do navigácií Navteq v košickom outsourcingovom centre – v oboch projektoch sa angažuje spoločnosť Ness Technologies s izraelskými koreňmi a akciami ešte donedávna kótovanými na americkej burze. Do očakávaných búrlivejších časov pôjde firma s novým majiteľom, investičnou odnožou Citigroupu, a vďaka delistingu mimo burzových vplyvov. Čo sa zmení na globálnej a lokálnej stratégii Nessu, o tom hovorí globálny šéf spoločnosti Sachi Gerlitz.

Prečo Ness potreboval zmeniť majiteľa? Chýbali mu zdroje na ďalší rozvoj a posilnenie konkurenčnej pozície na prehustenom trhu s IT službami?

Bola to otázka hodnoty pre akcionárov. Ak im niekto ponúkne tridsaťpercentnú prémiu [k cene akcií], pre predstavenstvo je to jednoduché rozhodnutie. Myslíme si, že trh nás nedoceňoval, nerozpoznal skutočnú hodnotu firmy. Okrem toho, celé to treba vnímať ako cyklus. V určitých časoch je lepšie byť na burze, v iných byť privátnou firmou. Výhodou burzy je, že cez ňu môžete získať lacný kapitál, použiť akcie na zaplatenie akvizícií a motiváciu zamestnancov. V ostatnom roku-dvoch bol trh v takej depresii, že všetky tieto výhody padli, no zdôraznili sa nevýhody.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Infotrendy

Súvisiace články

Gorila –šlabikár slovenskej politickej ekonómie

Pokusy naznačiť, že spis Gorila je iba nejaká účelová hra SIS, a tým zľahčiť traumu mnohých politikov, zrejme nevyjdú 3

Číňanovi volajte radšej v noci ako na obed

Zvarovňa v cene automobilky

U daniarov platia nové poriadky

Prečo na Slovensku chýbajú lekári

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.