Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku je 40-tisíc boháčov

14.03.2012, 11:19 | xm

Väčšina z nich využíva služby viacerých bánk, aj v zahraničí

 • Tlačiť
 • 0

Podľa vlaňajšieho odhadu Slovenskej sporiteľne je na domácom trhu približne 40-tisíc klientov privátneho bankovníctva. Celkovo si nechávajú spravovať majetok v hodnote šesť až sedem miliárd eur.

Presné štatistiky o trhu najbonitnejších obyvateľov Slovenska neexistujú. Už aj preto, že každá banka používa na zaradenie klienta do exkluzívneho klubu VIP klientov odlišné parametre. Niekde stačí mať disponibilné zdroje vo výške 100-tisíc eur, no väčšina trhu je nastavená na hranicu 200-tisíc eur. Niektoré špecializované privátne banky prijmú aj klienta s vkladom 10-tisíc eur, no neprisúdia mu status VIP klienta.

Neoficiálne najväčší podiel na správe majetku slovenských boháčov má Tatra banka, no privátne oddelenia pre top klientov má takmer každá väčšia klasická banka. Popri tom fungujú na trhu dve špecializované privátne banky, Privatbanka spriaznená s finančnou skupinou Penta a J&T Banka ako kľúčová časť ďalšej, rovnomennej finančnej skupiny. Okrem toho môžu priamo zo Slovenska využívať najbohatší ľudia služby ďalších špecializovaných bánk, ako je internetová Saxo Bank či Banque Privée Edmond de Rothschild.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.