Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová vláda, nová šanca

14.03.2012, 11:19 | Marián Leško | © 2012 News and Media Holding

Strana Roberta Fica vyhrala nielen vďaka slabosti súperov, ale predovšetkým vlastnou silou

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Víťazstvo strany Smer-SD v parlamentných voľbách nadobudlo rozmery, aké si ešte pred rokom či dvoma nedokázal nikto ani predstaviť. Po páde vlády Ivety Radičovej si ho už niektorí predstaviť vedeli, ale iba pod podmienkou, že volebná účasť klesne hlboko pod obvyklú úroveň. Lenže tá až tak neklesla, pretože občania sa v poslednej chvíli zľakli svojej vlastnej apatie. Napriek tomu, že k volebným urnám prišlo takmer šesťdesiat percent oprávnených voličov, Smer vyhral, ako mal zvíťaziť iba v prípade, keby prišlo voliť len 45 percent ľudí s hlasovacím právom.

Sociálny štát a istoty

Hoci sa pozornosť sústreďuje predovšetkým na straty, ktoré si stredopravé subjekty samy spôsobili (neboli malé, lebo len strany Mikuláša Dzurindu a Richarda Sulíka za necelé dva roky odpudili spolu takmer 400-tisíc voličov), dôležitejšie je niečo iné. Smer voličsky narástol aj tam, kde doteraz ťahal za kratší koniec – v mestskom prostredí. Pred šiestimi rokmi dostalo SDKÚ-DS v Bratislave 39 percent hlasov. Takmer o dvadsať percent viac ako Smer. Teraz sa pomer obrátil – podpora SDKÚ klesla na polovicu toho, čo získal Smer.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.