Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako využiť justičný „Google“

21.03.2012, 11:33 | Pavol Kubík | © 2012 News and Media Holding

Portál s rozsudkami ponúka príbehy zo súdnych siení a aj užitočné informácie o biznis partneroch

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Vprípade, že niekoho rozčuľuje nepotrestaná veľká korupcia, môže sa tešiť, že štátne orgány z času na čas konajú aspoň pri tej malej. Istá žena na východe Slovenska ponúkla lekárovi 20 eur za to, že jej vypíše péenku. Špecializovaný trestný súd jej za to vymeral sedemmesačnú podmienku. Podobný prípad sa udial aj v Topoľčanoch, súd v ňom vyniesol verdikt za iba päťeurový úplatok. Uplácanie rovnakou sumou sa skončilo špeciálnymi súdnymi ťahanicami aj pri korupcii na seneckom dopravnom inšpektoráte. Podobných, neraz pozoruhodných prípadov zo všetkých oblastí práva je plný web. Stačí si kliknúť na stránku ministerstva spravodlivosti a začítať sa do zverejňovaných rozhodnutí súdov. Popri občas dobrodružných krimipríbehoch sa dá dozvedieť veľa vecí o tom, ako pracujú jednotliví sudcovia, súdy a tiež – kto sa s kým o čo súdi. Rezortný web sa časom môže stať dôležitým miestom, ktoré sa oplatí navštíviť pri preverovaní nových obchodných partnerov.

Naozaj to funguje

O zverejňovaní súdnych rozhodnutí sa posledné dva roky hovorilo často. V obmedzenom rozsahu sa niektoré rozsudky dostávali na web už aj počas predchádzajúcich rokov. No spravidla išlo o zverejňovanie vybraných rozsudkov, pričom každý súd sa riadil vlastnými zvykmi. Naplno sa začali právoplatné verdikty zverejňovať na stránke www.justice.gov.sk len od prvého januára.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Merajú, koho odstrihnú

Názor | Víťazstvo bolo príliš veľké, aby nevznikli spory, čo z neho komu patrí (Res publica Mariána Leška) 3

Úspech bez eura na reklamu

Argentínska lekcia pre Grécko

Súkromný boj s korupciou v Česku

Synergie podľa J&T

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.