Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banková daň sa zväčší a rozšíri

30.05.2012, 12:59 | mk | © 2012 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Slovensko

BANKY Extra rýchlym pripomienkovaním prešiel návrh novely zákona o osobitnom odvode vybraných finančných inštitúcií. Banky mali zaplatiť štátu viac už v štvrtom kvartáli tohto roka. Rozšíri sa základ pre výpočet bankového odvodu, okrem korporátnych vkladov sa bude počítať aj z chránených vkladov obyvateľstva. Pri nezmenenej sadzbe 0,4 percenta by to malo štátu priniesť ďalších 27,5 milióna eur. Banky by v poslednom štvrťroku mali odviesť aj mimoriadny odvod 0,1 percenta z toho istého základu, čo by znamenalo ďalších 49,5 milióna eur. Tieto peniaze majú ísť na „podporu rozvojových programov vlády a posilnenie vlastných zdrojov financovania právnických osôb zriadených na podporu zahraničnoobchodných operácií vývozcov a dovozcov“.

10_banky_strauch.jpg

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 21/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Slovensko

Súvisiace články

Táto krajina nie je pre mladých

Názor | Smer akoby kalkuloval s tým, že z politiky zmizne skôr, než mladí zistia, ako im socialisti o budúcnosti klamali 55

Slovenskí start-upisti sú neskutočne naivní

I have a dream

Banky v múdrych telefónoch

Banky sa zbláznili

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.