Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najlacnejší, máte padáka

20.06.2012, 12:30 | Marek Legéň | © 2012 News and Media Holding

Diaľničiari vystavili firme Hant BA DS na ružomberskom úseku D1 už tretiu stopku

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Koniec letných prázdnin 2010. Minister dopravy Ján Figeľ oznamuje definitívne ukončenie projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP) na diaľnici medzi Martinom a Prešovom. Začína sa kolotoč tendrov, do ktorých sa vrhajú vyhladované stavebné firmy s nebývalo nízkymi cenami. No ani najlacnejšie riešenie vopred nezaručí víťazstvo. Na vlastnej koži si to vyskúšala považskobystrická spoločnosť Hant BA DS. Zo súboja o diaľničné zákazky na trase pochovaného PPP projektu vypadla už trikrát. Najnovšie ju Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyradila z hry na ružomberskom úseku medzi Hubovou a Ivachnovou. Diaľničiarom sa nepozdávala nízka cena.

Trikrát von

Dostať sa do prvej ligy diaľničného biznisu na Slovensku, zdá sa, nie je jednoduché. Vysúťažené zákazky po zrušenom projekte súkromnej diaľnice si rozobrali tradiční hráči Váhostav-SK a Doprastav, ktorým na severnej D1 štát nedoprial biznis, keď boli súčasťou víťazného konzorcia v PPP tendri. V máji sa na diaľničnú mapu vklinila skupina Eurovia, ktorá má vybudovať úsek okolo Levoče.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Menej Montiov, viac Lopatkov

Názor | Jedna Merkelová a zopár Lopatkov by dokázali dostať Európu do formy 5

Cloud do kancelárie aj obývačky

Zákon padajúcej istoty

Ekologický exot stavil na babičky

Vojna o hranice

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.