Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sedatíva pre farmabiznis

15.08.2012, 10:50 | Daniela Rifaiová | © 2012 News and Media Holding

Ministerstvo tvrdí, že zmenami reaguje na reexport liekov a sťažnosti lekárnikov

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Podráždenie a nevôľu, ktoré vyvolala kritizovaná lieková reforma bývalého ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika, sa nové vedenie rezortu rozhodlo zmierniť. V návrhoch liekových zákonov namiešalo pilulky na viaceré bolesti farmaceutických firiem či lekární. Zároveň sľubuje, že vedľajšie účinky nepostihnú pacienta, práve naopak. Ceny liekov vraj ostanú na nízkej úrovni aj naďalej. Pod kontrolu sa však má dostať ich vývoz do zahraničia. A ponúkanie zliav. A iné.

Chýba analýza

Bývalá vláda dosiahla zlacnenie liekov na Slovensku tým, že nadiktovala, aby cena každého preparátu bola druhá najnižšia v EÚ. Negatívnym sprievodným javom mala byť podľa kritikov údajná zhoršená dostupnosť liekov vyvolaná presunom zásob medzi krajinami. To zároveň sťažilo nadnárodným farmakoncernom stanovovanie cenovej politiky v jednotlivých štátoch. „Tvorba ceny lieku podľa druhej najnižšej priniesla viacero problematických bodov, napríklad zvýšený reexport liekov mimo územia Slovenska,“ tvrdí Rastislav Pullmann z odboru kategorizácie, cenotvorby a liekovej politiky ministerstva zdravotníctva.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Záhada úsmevu Nory Mojsejovej

Záhada úsmevu Nory Mojsejovej

Daňový úrad neposunul polícii podozrivé zistenia z daňovej kontroly

Bez Viktora Čističa

Na čo sa ľud hnevá v bankách

Aby mal Versace z čoho šiť

Bumerang pre liberálov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.