Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budem Belgičan

12.09.2012, 11:16 | ČTK

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

FRANCÚZSKO Najbohatší Európan Bernard Arnault, ktorý vlastní mnoho firiem vyrábajúcich luxusný tovar, vyvolal vo Francúzsku rozruch svojou snahou o získanie belgického občianstva, spájanou najmä s nadchádzajúcim zvýšením dane z veľkých príjmov. Denník Libération mu na titulnej strane nevyberavo odporučil, aby „vypadol“, a keď ho B. Arnault zažaloval, sľúbil, že všetko vezme späť, ak sa 63-ročný priemyselník vzdá svojho zámeru. B. Arnault zdôraznil, že sa chystá dane platiť naďalej vo Francúzsku. V Belgicku však vraj pripravuje ďalšie investície a aj tak už niekoľko mesiacov žije na predmestí Bruselu. Jeho kritikov to nepresvedčilo. „Keď ste občan nejakej krajiny, musíte si vedieť užívať to dobré, ale prijať i nevýhody. Ako symbol je to katastrofa,“ povedal ďalší biznismen Bernard Tapie denníku Le Parisien. „Bude sa to šíriť ako požiar. A na celej planéte si budú hovoriť, že Francúzsko je krajina, ktorá nemá rada úspech,“ kritizoval socialistov bývalý pravicový premiér François Fillon. Vláda chce príjmy nad milión eur ročne zdaniť sadzbou 75 percent.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 36/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.