Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odborný portál pre živnostníkov.

12.09.2012, 11:17 | md | © 2012 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Každý, kto je samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO), sa denne stretáva s problémami, na ktoré by potreboval promptnú a kvalifikovanú odpoveď. Práve pre túto skupinu ľudí je určený nový portál vydavateľstva Verlag Dashöfer, ktorý poskytuje užitočnú databázu odborných daňových a účtovných riešení. Viac ako 400 textov (platené sú označené symbolom) je základom on-line knižnice, ktorej obsah denne aktualizujú renomovaní autori. Databáza je doplnená o prepracovaný systém vyhľadávania, ktorý umožňuje vždy rýchlo nájsť požadovanú odpoveď. Každý článok na portáli je zaradený do tematického registra. Ak hľadá užívateľ príspevky s podobnou témou, stačí iba kliknúť na jednu z položiek a dostane sa na prehľad článkov zaradených pod rovnakú položku tematického registra. Pod nadpisom každého článku sa pritom automaticky generujú súvisiace dokumenty. Nadštandardná je tiež previazanosť on-line databázy. Ak je v texte článku uvedený konkrétny paragraf, po kliknutí naň sa v novom okne otvorí jeho úplné znenie. Ďalší spôsob, ako vyhľadať články s konkrétnym paragrafom alebo právnym predpisom, je k dispozícii v záložke „Právne predpisy“. Pri prehliadaní právneho predpisu je možné použiť rovnaký odkaz „Súvisiace dokumenty“, prípadne kliknúť na „Celý text predpisu“ a cez odkaz „Súvisiace dokumenty“ sa užívateľ dostane k článku, v ktorom je uvedený akýkoľvek paragraf prehliadaného predpisu. V časti „Akcia“ sa dá pridať zaujímavý článok pomocou funkcie „Pridať do Mojich obľúbených“. Jednotlivé uložené články potom možno cez odkaz „Moje obľúbené“ v okne „Môj účet“ organizovať do systému zložiek a jednoducho ich pomocou myši medzi zložkami presúvať. Články označené logom s názvom GARANCIA sú priebežne aktualizované podľa legislatívneho vývoja. Po zaplatení prístupu získa užívateľ možnosť využívať nielen všetky platené služby a články portálu, ale ak nenájde odpoveď na riešenie svojho problému, môže portálu položiť vlastnú otázku, pričom má garanciu odpovede.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 36/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Knižné novinky

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.