Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Päťka uletela trhu

12.09.2012, 11:16 | mk | © 2012 News and Media Holding

Sporenie v Prima banke je na obmedzený čas a bez možnosti beztrestného výberu či mimoriadnych vkladov

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Financie

Agresívnejšou formou než doteraz skúša Prima banka pod krídlami Penty zvábiť k sebe retailových sporiteľov. Každý, kto vlastní osobný účet v banke, si k nemu môže založiť najviac tri sporiace účty, na ktorých banka sľubuje neštandardne vysokú úrokovú sadzbu päť percent. Ponuka je to lákavá, tak vysoké číslo sa nenachádza ani na žiadnych termínovaných vkladoch (hoci tie zvyknú banky úročiť vábnejšie než sporiace účty). V najbližšie porovnateľných ponukách banky úročia sporiace účty zhruba dvomi percentami. No podmienky, ako sa k atraktívnemu zúročeniu v Prima banke dostať, sú pomerne okliešťujúce.

Sporenie musí byť pravidelné a klienti Prima banky sa už pri zakladaní sporiaceho účtu musia pevne rozhodnúť, koľko a ako dlho budú ušetrené peniaze zbierať. Tieto parametre neskôr nemôžu meniť. Môžu sporiť rok, rok a pol alebo rovné dva roky. Prima na novom sporení pripíše klientovi úroky až na konci sporenia, úroky sa počas sporenia neúročia.

Mesačne si na sporenie môžu odkladať fixne zvolenú sumu v intervale od 15 až 150 eur. Nemôžu urobiť žiadny mimoriadny vklad. Kto chce získať výhodný úrok, musí považovať nastavené sporenie za záväzné a počítať s ním. Ak by na bežnom účte nemal dostatok prostriedkov, ktoré sa majú do „prasiatka“ presunúť, banka sporiaci účet zruší. Klientovi vráti všetko, čo si nasporil, ale nepripíše mu žiadny úrok. Dostatok peňazí nemusí nevyhnutne znamenať vlastné klientove prostriedky. Ak má klient na účte dohodnutý kontokorentný rámec, banka strhne peniaze na sporenie aj z neho.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Financie

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.