Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reštaurácia (ako) na stračej nôžke

12.09.2012, 11:16

Prievidzské Top Cafe ponúka ojedinelý panoramatický zážitok

 • Tlačiť
 • 0

Napravo pohľad na Bojnický zámok, vľavo predhorie Strážovských vrchov, dolu autá veľkosti zápalkových škatuliek. Najvyššie položená reštaurácia regiónu hornej Nitry ponúka nevšedný zážitok. A podobne originálny je aj jej príbeh – vznikla na najvyšších dvoch podlažiach robotníckej ubytovne zrekonštruovanej na byty. Čašníčka hosťom farbisto porozpráva, s akými stavebnými prekážkami sa museli majitelia popasovať. Určite ju však v tomto smere nerozptyľujte v čase obeda. Krásne počasie, chvíle poludňajšieho hladu a od dvanástej do druhej 22-percentná zľava namiesto „menúčok“ sem aj počas našich návštev zlákala toľko hostí, že ledva stíhala... Napriek názvu Top Cafe nejde totiž len o kaviareň alebo bar, ale o reštauráciu. V duchu súčasného trendu sa tu nevarí príliš veľa jedál a manažment radšej stavil na špecializáciu, predovšetkým na šaláty, burgery, cestoviny či panini členené na tradičné, zo sveta alebo pre gurmánov. Oplatí sa kvôli nim vyviezť výťahom na 7. poschodie a po schodoch vyšliapať na najvyššie podlažie s terasou. Interiér možno prekvapí jednoduchosťou, čo sa však k jednoduchosti aranžovania jedál i celkového servisu celkom hodí.

Terasa nie je široká a malé stoly by mali slúžiť iba na posedenie pri káve či drinku. Pri obede sa skôr či neskôr niečo zhodí – ako sa to stalo aj nám. Keďže bolo plno a „na pľaci“ sme videli jedinú čašníčku, o očistenie a prenesenie jedál dovnútra sme sa radšej postarali sami. A chápali sme, že pri takejto vyťaženosti sa nestíha pýtať, či si neželáme niečo na pitie, či nepotrebujeme ďalší príbor pre dieťa, či nám chutí a pod. Určite jej však nemôžeme uprieť snahu a ochotu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reštaurácie a hotely

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.