Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

S Maďarskom sa nerokuje ľahko

12.09.2012, 11:16 | jz | © 2012 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

MAĎARSKO Plnenie navrhnutých podmienok MMF nie je v záujme krajiny, pripravíme preto iné riešenie, vyhlásil minulý týždeň maďarský premiér Viktor Orbán. Tvrdil, že fond od neho žiadal zrušenie bankovej dane či zníženie platov vo verejnej správe výmenou za pôžičku na oživenie ekonomiky. O pomoc požiadalo Maďarsko už vlani v novembri, na podmienkach sa však stále nevie dohodnúť. Naposledy sa rokovania oživili v júli tohto roka, keď vláda po trištvrte roku konečne ustúpila od zmien v centrálnej banke, ktoré obmedzovali jej nezávislosť. Neistota však krajine, ktorá odvlani nemá investičný rating, neprospieva. Po odmietnutí podmienok sa forint prepadol za jediný deň o takmer dve percentá, vôbec najviac tento rok. Vlani v druhom polroku bol forint najznehodnotenejšou voľne obchodovateľnou menou sveta, prepadol sa o viac ako 15 percent. Tento rok však nabral časť sily späť práve vďaka špekuláciám, že sa Budapešť s MMF dohodne. Kritický termín je pre Maďarsko apríl 2013, keď musí splatiť veľkú časť štátneho dlhu. Na trhoch by si na to muselo požičať momentálne za takmer osem percent, pričom prirážka v posledných dňoch prudko rastie.

Rusko sa odvrátilo od Európy, stať sa Áziou však tiež nie je zlé, napísal ruský denník Kommersant po summite APEC vo Vladivostoku, kde Moskva posilňovala vzťahy s ázijskými krajinami.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 36/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.