Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Taiwanci sa v Trenčíne pustia do televízorov

12.09.2012, 11:16 | Dominik Orfánus | © 2012 News and Media Holding

AU Optronics sa nedarí, podmienky na štátnu pomoc nesplní

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Biznis

Taiwanský výrobca LCD panelov AU Optronics (Slovakia) končí s produkciou LCD modulov v Trenčíne. Uviedli to Hospodárske noviny. Firma podľa nich zatvára výrobu po tom, čo nemá dosť objednávok.

Zdroje TRENDU z prostredia fabriky, ktoré si nepriali byť menované, to nepotvrdili. Podľa nich má výroba LCD panelov a komponentov pre ne pokračovať. Trenčianska fabrika sa má dokonca pripraviť na výrobu kompletných televízorov. AU Optronics by mala spustiť ich produkciu začiatkom budúceho roku. Ak získa súhlas ázijskej centrály. Zatiaľ nie je známe, pre aké značky. Nový výrobný program by priniesol pracovné miesta.

Zatiaľ totiž firma výrazne zaostáva za svojím plánom. Panely produkuje s menším počtom zamestnancov ako minulý rok. Momentálne ich má byť vo fabrike zamestnaných okolo 500, minulý rok ich bolo aj šesťsto. Taiwanci však mali podľa záväzkov z investičnej zmluvy so štátom budúci rok zamestnávať 1 300 ľudí. Oficiálne sa výhľadovo hovorilo až o troch tisíckach. Ďalších dvetisíc miest malo vzniknúť u dodávateľov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Biznis

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.