Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Terén zlákal aj kombi z Wolfsburgu

12.09.2012, 11:17 | Jozef Prosnan | © 2012 News and Media Holding

VW Passat Alltrack 2,0 TSI 4Motion – v kopci sa rozbieha bez hrozby cúvania, dolu strminou zas dokáže kráčať, vodič len točí volantom

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Automobily

Kombi strednej triedy s licenciou do ľahkého terénu sa výstavnej premiéry dočkalo v závere minulého roka na autosalóne v Tokiu. V portfóliu automobilky s centrálou vo Wolfsburgu zaujíma pozíciu medzi dvoma SUV – veľkým Touaregom a kompaktným Tiguanom. V rámci koncernu zas konkuruje luxusnejšiemu Audi A4 Allroad aj o triedu nižšie situovanej Škode Octavia Scout. A na automobilovom trhu sa o priazeň zákazníkov pobije nielen so Subaru Outback, ale napríklad tiež s hybridným Peugeotom 508 RXH. Alltrack v ponuke značkových dílerov na Slovensku figuruje v štyroch motorizáciách s výkonovým rozsahom od 103 kW (140 k) po 155 kW (210 k). Zatiaľ čo motor 1,8 TSI využíva výhradne pohon predných kolies, slabší z dvoch turbodieselov 2,0 TDI dáva na výber predný pohon aj 4Motion. Ostatné sú už výhradne štvorkolky. My sme otestovali ten najvýkonnejší derivát kombinovaný s dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Efektné podnety

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Automobily

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.