Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vojna s EÚ nebude

12.09.2012, 11:16 | jma

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

RUSKO Žiadna obchodná vojna nebude. Ruský prezident Vladimir Putin takto reagoval na špekulácie po oznámení Európskej komisie, ktorá ide vyšetrovať, či ruský plynárenský monopol Gazprom nezneužil svoje dominantné postavenie na trhu s plynom v strednej a východnej Európe. Podľa V. Putina krok komisie vyvolala európska dlhová kríza. Doteraz vraj krajiny strednej a východnej Európy dotovala EÚ. Keď sa však dostala do ťažkostí, „niekto v Európskej komisii rozhodol, že by sme (Rusko) mali niesť časť tohto bremena,“ tvrdil. Komisia chce zisťovať, či dominantný ruský dodávateľ nebránil voľnému toku plynu medzi krajinami, či nevytváral prekážky diverzifikácii dodávok plynu a či jeho ceny, viazané na ceny ropy, neboli neprimerane vysoké. Pri dokázaní „viny” hrozí Gazpromu pokuta 1,5 až päť miliárd dolárov. V tento scenár verí málokto. Skutočnosťou však je, že Gazprom pod tlakom odberateľov a najmä výrazných rozdielov v cenách plynu v jeho dlhodobých kontraktoch a na spotovom trhu znížil ceny viacerým veľkým európskym odberateľom.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 36/2012. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Súvisiace články

Tento štát potrebuje redizajn

Tento štát potrebuje redizajn

Grafický dizajnér Juraj Blaško navrhol jednotnú vizuálnu identitu štátnej správy 6

Sony sa vracia do Nitry

Slováci hltajú antibiotiká

Nové developerské štvrte spomalili

Chceme byť v prvej trojke developerov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.