Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O Dzurindovi až po voľbách

01.02.2012, 11:37 | Pavol Kubík | František Múčka | © 2012 News and Media Holding

O Dzurindovi až po voľbách, hovorí podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Bez ohľadu na to, či je to v porovnaní s ostatnými stranami spravodlivé alebo nie, najviac na kauzu Gorila dopláca SDKÚ-DS. Zrejme aj preto na predvolebných bilbordoch najviac vidno podpredsedníčku SDKÚ-DS a ministerku spravodlivosti. Napriek tomu hovorí, že o predsedníckej funkcii ani nesníva.

Keby vám pred rokom a pol niekto povedal, že sa vám podarí dosiahnuť zhruba to, čo ste napokon aj reálne presadili, mysleli by ste si, že je to dosť?

Myslím, že na rok a pol je to dobré. Najmä tempo legislatívnych zmien bolo veľmi vysoké. Išli sme takýmto tempom preto, lebo od začiatku som bola presvedčená, že jedna vec je schváliť zákon a druhá vec riadne ho uviesť do praxe. Na implementáciu som chcela čo najviac času. Na druhej strane nie som spokojná s tým, že robota nie je dokončená. Pretože rovnako ako schválenie zákonov je dôležitá ich implementácia. Nehovoriac o tom, že v šuplíku ostanú ďalšie predpisy, ktoré mali ísť do pripomienkového konania v decembri.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Nikto už nemá právo na ilúzie

Minister vnútra Daniel Lipšic hovorí, že vládne garnitúry rešpektovali „tichú dohodu“, podľa ktorej sa prípady veľkej korupcie, prepojenia finančných skupín a politických špičiek, nechávali na pokoji. Zverejnenie spisu Gorila a všetko, čo nasledovalo po ňom, urobilo z pôvodne „tichej“ dohody vykričanú záležitosť. K celkovému obrazu o stave slovenského verejného života, aký bol v hlavných črtách známy už aj pred jeho zverejnením, pridal podrobnosti, ktoré sú dostatočne pôsobivé na to, aby zbavili občanov posledných ilúzií o politických stranách, ktorým dávali svoj hlas.

Ako Dobrý anjel preletel nad osadou

Z webu do kameňa a naopak

R1 je dobrý projekt: pre banky

Zabudnite na dlhopisy. Sú tu dividendové akcie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.