Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Henryho luxusný koktail

18.12.2012, 07:30 | Michal Nalevanko

Tri investičné možnosti, ktoré môžu rekordne zarobiť v dobrých aj zlých časoch

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Financie

Vládne štatistiky zvyčajne nebývajú vyhľadávaným čítaním. Tabuľky plné čísel, skratiek a poznámok pod čiarou poskytujú len malý čitateľský komfort a ich najdôležitejšie odkazy bývajú niekedy dobre skryté. A aj ich aktuálnosť je neraz na hranici akceptovateľnosti.

Výnimkou nie sú ani výročné štatistiky amerického daňového úradu IRS. Ich najaktuálnejšia verzia mapuje rok 2009, čo v decembri 2012 môže vyzerať ako historický artefakt. Lúštenie množstva čísel je však užitočné cvičenie. Napríklad vtedy, ak ide o daňové štatistiky najbohatších Američanov.

Dostať sa k nim nie je náročné. Informácie o štyroch stovkách ľudí s najvyššími zdaniteľnými príjmami izoluje IRS do samostatnej správy. V nej sa možno dočítať aj to, že bohatí nezarábajú na úrokoch z tučných vkladov – takéto príjmy tvoria menej ako sedem percent ich celkových príjmov. Ani mzda nie je zdrojom ich bohatstva. To isté platí o dividendách. Zdroj bohatstva príjmovej elity USA je v jej investíciách do cenných papierov. Kapitálové zisky tvoria bezmála polovicu ich celkových príjmov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Financie

Súvisiace články

Súperenie s trhom sa končí

Súperenie s trhom sa končí

Investičný semafor TRENDU: Projekt investičného semaforu TRENDU sa skončil s dvojcifernými ziskami 4

Oddlženie? Zabudnite

Milí pozostalí,

Štúrovo po veľkom tresku

Windows Phone 8X by HTC: Vzorové okná, tradičný taiwanec

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.