Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sudca marketér

08.02.2012, 12:59 | Pavol Kubík | © 2012 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

V takú marketingovú podporu, akú dostala pripravovaná kniha Toma Nicholsona o súvislostiach akcie Gorila, jej autor ani dúfať nemohol. Bez toho, aby bol známy obsah knihy, sudca Okresného súdu Bratislava I Branislav Král vydal predbežné opatrenie, ktorým vydanie tejto knihy dočasne zakázal. Zmienku o „zakázanej“ knihe sa mu tak na čas podarilo dostať na titulné stránky novín.

Oficiálnym dôvodom vydania predbežného opatrenia bola ochrana práva na súkromie, práva na česť a dôstojnosť a tiež práva na ochranu dobrého mena partnera Penty Jaroslava Haščáka. Je zrejmé, že spis pristál na stole erudovanému sudcovi. Vydal síce predbežné opatrenie zhodné s tým, čo požadoval J. Haščák, no vďaka kvalifikovanému zdôvodneniu a kompetentnému vysvetľovaniu rozhodnutia pred novinármi zabránil tomu, aby opatrenie vyzeralo ako zjavný justičný prešľap.

Minimálne na prvý pohľad ide naozaj o logické a dobre spracované rozhodnutie, ktoré by mohlo svedčiť o tom, že súdy pracujú nezávisle a kvalitne. Spis Gorila naozaj obsahuje pasáže, ktorých nekritické zverejňovanie je spôsobilé poškodiť dobré meno viacerých ľudí a je nepochybné, že ide o spis, ktorý mal podľa práva zostať utajený. Takže súd naozaj chráni občana Haščáka pred neprávom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Súvisiace články

Zabudnite na LED, prichádza OLED

Ďalší ťahák výrobcov televízorov láka spotrebiteľov na obraz, aký jakživ nevideli

Mýty o Islande

99 % je tiež len firma

Cena priateľstva môže byť pri Facebooku privysoká

Idyla sa skončila

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.