Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chlapec z dediny predsa zarobil

15.02.2012, 11:00 | Ivan Haluza | © 2012 News and Media Holding

Ján Ďurian si na celulózke hubu nenabil

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Nikdy som po sebe nenechal žiadne dlžoby a nepriateľov, nechcem, aby sa hovorilo, že som šupák. Hovorí podnikateľ, ktorého vysokoškolské štúdiá bavili len pár semestrov, no postavil jednu z najväčších slovenských špedičiek. A neskôr k nej pribral celulózku. Ján Ďurian je však známy aj napätými vzťahmi so štátnymi Lesmi SR, ťahanicami s inšpektorátmi práce i ako jeden z aktérov škandálmi opradenej objednávky celoštátneho informačného systému Govnet od firmy KISS.

Šped-Trans bola prvá súkromná špedičná firma v krajine. Prečo ste začali podnikať práve v sprostredkovaní nákladnej dopravy?

Za socializmu som robil vedúceho levického parku stavebných mechanizmov a kamiónov v Priemstave. Riadil som dve stovky vodičov pri výstavbe elektrárne v Mochovciach. Keď sa jadrové bloky dokončili, odrazu pre nás nebolo dosť práce. Šéfovia mi povedali, nech nájdem pre chlapov nejakú naplň. Cez kamaráta, čo mal skúsenosti so zahraničným obchodom, som pre kamióny získal kontrakty. Najprv na prevoz jahôd do Poľska, neskôr aj v západnej Európe. A tak som si založil živnosť a v roku 1991 aj firmu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.