Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pancierový kšeft po slovensky

15.02.2012, 11:00 | Gabriel Beer | © 2012 News and Media Holding

Autá pre misiu v Afganistane už trikrát neprešli cez vojskové skúšky

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Exminister obrany Jaroslav Baška (Smer-SD) si predvlani v polovici mája vychutnával vojenský pochod piateho pluku špeciálneho určenia v Žiline. Na slávnostnom nástupe odovzdal vojakom kľúče od nových ozbrojených terénnych áut. Bol to však jediný parádny deň týchto bojových vozidiel. Vyzbrojené autá Iveco LMV, ktoré exminister vojakom sľuboval pre nasadenie do Afganistanu, stoja doteraz nevyužívané pri plote kasární. Nedokázali dosiaľ prejsť cez vojskové skúšky, aby mohli byť nasadené do ostrej služby.

Kľučka pri obstarávaní

Nákupcovia na rezorte obrany vymysleli obchvat, ako sa vyhnúť oficiálnemu verejnému obstarávaniu vojenských terénnych vozov. Podpísali memorandum o porozumení medzi ministerstvami obrany Českej republiky a Slovenskej republiky o spoločnom obstarávaní ľahkých obrnených vozidiel. Kľučka, ktorá dovoľuje oficiálne obísť súťaže na nákup techniky. Tvorcovia legislatívy očakávali, že ak sa viacero armád podujme nakupovať spoločný produkt, ten bude dostatočne vyskúšaný. Pri väčších objemoch by mala byť výhodnejšia aj cena.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Chlapec z dediny predsa zarobil

V celulózke si nakoniec Ján Ďurian „hubu nenabil“, ako mu predpovedali. No k štátnej objednávke systému Govnet sa vracia len nerád

Ako za komunistov, tak za Smeru

Mnohých sme otrávili frázami

V Košiciach srbskú sestru neoplačú

Prečo nemáme radi HR manažérov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.