Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozor na jazyk

22.02.2012, 11:23 | Marek Legéň | © 2012 News and Media Holding

Konkurenti by sa nemali rozprávať o ničom, čo by mohlo viesť k zvýšeniu cien pre zákazníkov, inak riskujú obvinenie z kartelu

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Obvyklá provízia za realitnú činnosť je dve až štyri percentá. Ak na prípade spolupracuje viac maklérov, môžu si rozdeliť do šesť percent. Takéto pravidlá si zapísala Asociácia realitných maklérov do etického a profesijného kódexu. Sprostredkovatelia obchodov s nehnuteľnosťami si nemysleli, že sa dostanú do pozornosti Protimonopolného úradu (PMÚ).

Ten vyhodnotil pasáž o honorároch ako zakázanú dohodu obmedzujúcu súťaž. Asociácia ňou podľa úradu vyslala signál o tom, ako by jej členovia mali postupovať pri cenotvorbe. Podnikatelia potom neboli motivovaní, aby súťažili o zákazníka nižšími cenami. PMÚ vyrubil maklérskej organizácii pokutu deväťsto eur.

Obdobný osud postihol chovateľov ošípaných či zväz pekárov, cestovinárov a cukrárov. Nemusí ísť len o veľké spoločnosti, ako pri karteli na výstavbu diaľnice D1.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Zrkadlovky pre začiatočníkov

Zrkadlovky pre začiatočníkov

Zmenšené verzie profizrkadloviek sú bránou do sveta poloprofesionálneho fotografovania (Recenzia)

Poštové tajomstvá Maria Hoffmanna

Ako si žije kreatívna trieda

Lebo chceme mercedes

Čas zúčtovania

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.