Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vyžadujem fér hru. Od všetkých

07.03.2012, 11:12 | Ján Záborský | © 2012 News and Media Holding

Prestavenie vnútorných procesov a vzťahov s exekútormi prinieslo Sociálnej poisťovni úspory aj vyšší výber poistného

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Jeho podriadení tvrdia, že ani po roku nespomalil. Neustále niekam cestuje, radí sa. Ľuboš Lopatka má byť generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne (SP) do roku 2016 a podľa toho sa správa. Hovorí, že nadchádzajúce parlamentné voľby ani nevníma, nijako ho nestresujú. Ak by však po nich prišli nejaké negatívne zmeny, najviac by mu bolo ľúto, že sklame ľudí, s ktorými sa do zmien vo fungovaní SP pustil.

Keď v materiáloch pre vládu uvádzate zmeny, ktorými SP prešla za posledného vyše roka, možno to zhrnúť, že ide o dôkladné nastavenie procesov. Predtým tu procesy neboli, alebo nefungovali?

Snažím sa minulosť nehodnotiť, lebo sa to hneď začne personifikovať a o to mi nejde. Pri procesoch je to kombinácia: buď nejestvovali, alebo sa nedodržiavali. Úspešná realizácia čohokoľvek je možná len vtedy, ak ľudom presne poviete, čo od nich chcete a ak sa stanovia precedensy. A tiež ak človek dodržiava, čo sám stanoví. Pravidelné kontroly a odpočty sú samozrejmosť. Nemyslím si, že sme urobili niečo zázračné, sme niekde na polceste a je tu ešte veľa práce. Faktom je, že pravidlá sú stanovené a dodržiavajú sa. A inštitúcia ako celok sa správa apoliticky. Zásadné asi je, že sa nám vo vedení podarilo vytvoriť dobrý kolektív, dokonca aj rivalitu medzi šéfmi pobočiek.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Nitky koalície Most-Híd a Smer vedú k oligarchom

Nitky koalície Most-Híd a Smer vedú k oligarchom

Politické strany už spolupracujú. Zatiaľ najmä v Košiciach a biznise 1

Čas druhej Ficovej

Ficov sen a ideál

„Lipšic sa zbláznil“

Hlavolam pre dospelých

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.