Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dobrý a lepší private banking

13.03.2013, 11:46 | xm

Základné rozdiely medzi službami jednotlivých bánk

 • Tlačiť
 • 0

V zásade existujú tri typy poplatkov, ktoré sa v sadzobníku private bankingov vyskytujú. Paušálny poplatok platený mesačne, štvrťročne či ročne stanovený spravidla ako určitý podiel zo spravovaného majetku bez ohľadu na počet využívaných služieb a produktov, vstupné poplatky pri zriadení nových finančných produktov a success fee, čo je poplatok vyplácaný len pri zhodnotení investície. Niekde však platí, že success fee tvorí pevný poplatok plus podiel vyplácaný pri presiahnutí určitého výnosu. Bežná je kombinácia týchto troch odmien, banky tiež využívajú viac modelov odmeňovania súčasne, záleží, či ide o riadené (banka vtedy získa plné dispozičné právo k zvereným aktívam) alebo individuálne portfólio.

PB Tatra banky napríklad využíva štandardne kombináciu paušálu so success fee, ktorý platí pre všetky fondy určené výlučne top klientele. Vstupné a výstupné poplatky klient vtedy neplatí.

PB UniCredit Bank paušál štandardne nevyužíva, klienti platia spravidla vstupné poplatky pri zriadení produktu, success fee neuplatňuje.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Súvisiace články

Časopisy potrebujú viac odvahy

Časopisy potrebujú viac odvahy

O budúcnosti tlačených médií rozhodne aj úroveň ich vizuality, hovorí grafický dizajnér Martin Jenča

Skrotenie zlého šéfa

Krajina má iné problémy

Na konateľov padne viac zodpovednosti. Osobnej

Vnútorný kruh Smeru

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.