Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď sa optimalizujú dane i dediči

13.03.2013, 11:46 | Xénia Makarová | © 2013 News and Media Holding

Pre špičku klientely sa zriaďujú zahraničné firmy, kvôli daniam aj nepriznaným deťom

 • Tlačiť
 • 0

Súčasťou služieb privátnych bankárov je aj pomoc v oblasti daňovo-odvodových povinností. V prvom rade s povinnými platbami, ktoré súvisia s výnosmi dosiahnutými z investícií. V širších súvislostiach s celkovým nastavením portfólia, ktorým možno chápať využitie rôznych zahraničných právnych schém. Výsledkom potom nie je len daňová, ale aj dedičská optimalizácia.

Banky však nie sú daňovými poradcami, nemôžu preto klientom oficiálne pomáhať s daňovým priznaním. No do bezplatného servisu patrí poskytovanie rôznych usmernení, manuálov pre oblasť zdaňovania a zdravotných odvodov z výnosov z kapitálového majetku. Najmä zdravotné odvody začali byť v posledných dvoch rokoch nemilou súčasťou povinných platieb štátu od bonitnejších Slovákov. Platia sa z výnosov uvedených v daňových priznaniach, kam sa uvádzajú väčšinou len zisky zo zahraničia.

„Určite zavedenie zdravotných odvodov z výnosov a dividend zo zahraničných cenných papierov bude viesť klientov viac sa zamyslieť nad cezhraničnými investíciami alebo hľadať cesty optimalizácie,“ očakáva Miroslav Paulen, riaditeľ Divízie privátneho bankovníctva ČSOB.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Súvisiace články

Časopisy potrebujú viac odvahy

Časopisy potrebujú viac odvahy

O budúcnosti tlačených médií rozhodne aj úroveň ich vizuality, hovorí grafický dizajnér Martin Jenča

Skrotenie zlého šéfa

Krajina má iné problémy

Na konateľov padne viac zodpovednosti. Osobnej

Vnútorný kruh Smeru

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.