Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pentu opúšťa muž číslo tri

18.04.2013, 11:25 | Ivan Haluza | © 2013 News and Media Holding

Martin Kúšik v rozhovore pre TREND: Po čase si chcem rozbehnúť nový samostatný biznis

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Prvý zo zakladateľov Juraj Herko odišiel z Penty len pár rokov po jej štarte. Ďalší z partnerov, Jozef Špirko síce odchádzal z vedenia skupiny len pred pár rokmi, no k zakladateľom nepatril. Medzi majiteľov sa dostal ako povýšený investičný riaditeľ, a tak má v skupine iba párpercentný podiel. No teraz z riadenia Penty odchádza prvý naozaj silný hlas. Skupina síce podiely partnerov oficiálne vyčísľovať nechce. No podľa informácií TRENDU zo zdroja blízkeho Pente je Martin Kúšik s pätinovým podielom jej tretí najvýznamnejší spoluvlastník. Po Jaroslavovi Haščákovi a Marekovi Dospivovi. Pôvodne právnik a kvetinár, čo rozbiehal biznisy Penty v Česku a Nemecku, hovorí, že z vedenia skupiny neodchádza kvôli Gorile, prepracovanosti, sporom s ostatnými partnermi či tomu, že už má zarobené dosť. Chce sa viac venovať rodine a záľubám. A popri tom dohliadať na zhodnocovanie svojho majetku v Pente. Lebo svoj podiel v nej si celý necháva. Zároveň chystá v biznise niečo menšie, samostatné.

Je za vaším odchodom z vedenia Penty skutočne iba to, aby ste mali viac času na rodinu?

Budem mať 44 rokov. Uvedomil som si, že ak chcem ešte nejako zmeniť svoj život a stihnúť v ňom viac, musím to urobiť teraz. A nie v šesťdesiatke. Chcem svoj život viac prispôsobiť sám sebe. Mám štyroch malých synov a chcem si ich viac užiť. Režim v Pente je pomerne náročný. Popri ňom to nejde.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.