Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nahryznuté jablko treba vymyslieť

01.05.2013, 18:00 | Patrik Garaj | © 2013 News and Media Holding

S logom je to ako s oblečením, dá sa kúpiť na trhovisku, značkové v obchode alebo si môžete dať ušiť oblek u krajčíra na mieru

 • Tlačiť
 • 0

Martinus, Eset, Zlatý Bažant – to sú len niektoré zo známych značiek, pre ktoré vytvoril dizajnér Julo Nagy vizuálnu identitu.

Keď sa rozhovorí o jednom z posledných projektov, tvorbe loga pre bratislavskú galériu Nedbalka, vytiahne na stôl štós potlačených papierov. Je na nich zdokumentovaný komplexný proces tvorby vizuálu inštitúcie – od rozsiahlej rešerše cez genézu grafického návrhu až po alternatívne podoby logotypu a možnosti jeho použitia.

Až pri takomto výklade začína byť jasné, čo všetko môže tvorba zdanlivo jednoduchého loga obsahovať. Pri serióznej zákazke sa totiž neplatí za päťminútovú čmáranicu. A zainteresovaný dizajnér vám ešte medzi rečou vysvetlí, že slovo logo je slangové a odborník uprednostňuje termín logotyp.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - ako sa tvorí logo

Súvisiace články

Cena za dobré logo

To by som dokázal aj ja, pomyslí si väčšina ľudí pri pohľade na najznámejšie firemné logá. Ich geniálnosť často spočíva v tom, že sú úplne jednoduché. To však neznamená, že vznikli mimovoľne či bez vynaloženia úsilia. Tvorba vizuálnej podoby značiek je komplexná činnosť, ktorá si vyžaduje nielen dostatok času, profesionálny vstup, ale i zodpovedajúce ohodnotenie. 1

TREND test Mazda CX-5 2,2 Skyactiv-D AWD Revolution

Zľava je prvá známka neúspechu

Cena za dobré logo

Reformátor dlho neobsedel

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.