Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reformátor dlho neobsedel

29.04.2013, 05:50 | Ivan Haluza | Daniela Rifaiová | © 2013 News and Media Holding

„Chcem vybudovať ukážkové nemocnice a Gorila je problém celej spoločnosti,“ komentuje svoj presun do Penty Ľuboš Lopatka

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika

Rozhovor

Keď tento krízový manažér problémových podnikov odišiel z čela Sociálnej poisťovne, vyhlásil, že sa teší na nové zameranie v skupine podnikateľov okolo Jána Sabola. Krízový manažment a sekanie nákladov vymenil za rozvojové projekty v nadpriemerne rastúcom zoskupení, ktoré podniká s liehovinami, minerálkami, biopalivami či farmami. Po ôsmich mesiacoch však opäť mení zamestnávateľa aj zameranie. Od mája ide zasa riešiť problémy podlomeného biznisu. Pre skupinu Penta. Cesty manažéra, čo stavia v biznise na morálke, sa tak spájajú so skupinou, ktorá bola len nedávno stredobodom najhlučnejšej korupčnej kauzy Gorila. Dôvod? Podľa neho má problém s hodnotami celá spoločnosť a jemu ide v Pente o to, spraviť z jej desiatich nemocníc združených pod firmou Svet zdravia ukážku kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

Prečo po necelom štvrťroku odchádzate z manažovania firiem skupiny podnikateľov okolo Jána Sabola a začínate riadiť nemocnice Penty?

Rozhodlo to, že som dostal takúto ponuku. Veľmi ma zaujala svojou zložitosťou i celospoločenským významom. Tá desiatka nemocníc má vo svojej spádovej oblasti vyše 600-tisíc obyvateľov. Ak budeme úspešní, a ja tomu teda verím, tak to bude mať pozitívny vplyv na veľa ľudí.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika Rozhovor

Tagy zdravotníctvo

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.