Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zľava je prvá známka neúspechu

28.04.2013, 10:00 | Jarmila Horváthová | © 2013 News and Media Holding

Dvojnásobný finalista súťaže Ernst & Young Podnikateľ roka Peter Štecko mal začiatkom roka 600 zamestnancov, do konca roka ich chce mať tisíc. Slová o tom, že sa v gastrobiznise nedá zarábať, ho „vytáčajú“

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika

Rozhovor

Dvadsaťpercentná zľava vás v gastronómii nepresvedčí dať si jedlo, ktoré vám nechutí. Ani sedieť tam, kde sa vám nepáči. Znamená to však minimálne polovičku dole z marže. To je esencia uvažovania majiteľa najväčšej slovenskej gastronomickej siete, ktorý ako 38-ročný už 20 rokov podniká.

„Na reštaurácii nikde na svete, ak to robíte poctivo, nezbohatnete... Preto sa vždy veľmi pobavím, keď počujem, ako niektorí na Slovensku otvárajú jednu reštauráciu za druhou a tvrdia, že to financujú z vlastných peňazí.“ V TRENDE 8/2013 to vyslovil známy šéfkuchár Pavel Pospíšil, človek, ktorý je v biznise pojmom. Pôsobí vyše 40 rokov v Nemecku, dnes aj na Slovensku, má hviezdičku od Michelinu. Čo na to hovoríte?

Ak niekomu jeho reštaurácia alebo reštaurácie neprinášajú zisk, robí niekde chybu. Gastronómia je sofistikovaný a náročný biznis, rovnako náročný ako priemysel alebo bankovníctvo. To len mnohí ľudia z tejto brandže si stále myslia, že je to nejaká zábava alebo niečo, čo sa dá robiť ako druhé podnikanie. Tento fenomén neskutočne kriví názor na tento odbor. Aby sme tu zarobili peniaze, treba mať perfektne postavený biznis plán. A veľmi dôležitá je otázka konkurenčnej výhody. Či si vie vôbec majiteľ povedať, prečo by mali k nemu chodiť ľudia.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Milionárom z reštaurácie? Poctivo určite nie

Milionárom z reštaurácie? Poctivo určite nie

Na Slovensku vlastnia väčšinu podnikov ľudia, ktorí s touto brandžou nemajú nič spoločné a nerozumejú jej, hovorí P. Pospíšil

TREND test Mazda CX-5 2,2 Skyactiv-D AWD Revolution

Cena za dobré logo

Reformátor dlho neobsedel

Nahryznuté jablko treba vymyslieť

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.