Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Misia start-upov

16.01.2013, 11:31 | mab | © 2013 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Spoločnosť Neulogy sa špecializuje na financovanie a realizáciu rôznych projektov zameraných na výskum a inovácie a je tiež hlavným organizátorom Start-up Awards.SK. Predvlaňajší prvý ročník vyhrali pomerne známe softvérové start-upy Nicereply a Coverpage, ktoré sa presťahovali do mekky začínajúcich počítačových firiem – kalifornského Silicon Valley. Vlaňajšia súťaž inovatívnych firiem pozostávala už zo štyroch kategórií – Start-up Digital, Science, Society a Art and Design. Poslednú vyhral projekt ergonomickej stoličky Ásana. Michaela Jacová je konzultantka pre začínajúce technologické firmy a zároveň šéfka Start-up Awards.SK za spoločnosť Neulogy.

Čo je a čo nie je start-up?

Definícií start-upov je veľa. Čo zrejme odlišuje start-up od rozbehnutej firmy, nie je výška obratu alebo rok od založenia, ale spôsob manažovania firmy a jej primárne poslanie. Start--upy sú do istej miery experimenty. Sú na akejsi misii overiť to, čo v biznise nie je prebádane a ustálené –či už je to nový produkt, nová služba, aplikácia produktu na nový trh alebo spôsob poskytovania služby. Ak firma nájde škálovateľný produkt, trh a udržateľný spôsob generovania zisku, zrejme prestáva byť start-upom.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Poprekrúcané a pošliapané právo

Poprekrúcané a pošliapané právo

Ako si vláda, parlamentná väčšina, prezident i väčšina ústavných sudcov kryjú navzájom chrbát 4

Čím pohodlnejší život, tým ťažšia zmena

TREND test Mitsubishi Outlander 3G 2,2 D-DI Instyle

Stock v slovenskej pálenke

Plačky proti autám

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.