Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Komplex Supermana

21.08.2013 | Ján Uriga

Ilúziám nenahraditeľnosti niekedy podľahnú aj ľudia v takzvaných sériových pozíciách

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Peter volá kolegu Martina zahrať si večer futbal, ale ten sa, rovnako ako po minulé razy, vyhovára, že nemôže. „Musím zostať v robote a urobiť veci, ktoré by nikto iný nezvládol. Nedovolím, aby nás klient rozniesol sťažnosťami. Potom utekám domov a budem sa učiť so synovcom, lebo bratovi to s ním veľmi nejde,“ zdôvodňuje. Peter kolegovi prízvukuje, že by mal zvoľniť, lebo nasadil privysoké a stresujúce tempo. „Nemaj obavy, pohár vína alebo kalíštek pred spaním ma zbaví napätia,“ reaguje Martin.

Rozšírená predstava

Podobné scenáre nie sú ojedinelé. Reakcia na krízu si v mnohých firmách vyžiadala kumulovať pozície, a tak sa z expertov na jednu vec stali odrazu multifunkční viacbojári. Firmy z toho môžu mať radosť. Optimalizačné nápady pribúdajú, no jednotlivcom, ktorí novú rolu berú príliš vážne, hrozí nebezpečenstvo, že podľahnú mylnému obrazu nenahraditeľnosti. Majú pocit, že bez nich sa vo firme nič neudeje. Cítia sa superľuďmi. Predstava o vlastnej nenahraditeľnosti nie je iba doména vybraného druhu ťažko zohnateľných expertov.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 33/2013. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Skromné hviezdy v biznise

Skromné hviezdy v biznise

Súrodenci Velitsovci budujú novú značku oblečenia pre cyklistov, vlastné meno však vynechali

Karol Vinš: Čím väčší neporiadok, tým ho to viac baví

Prešovská Hlava XXII

Auto už nedominuje v preferenciách mladých

O dve kaliky viac

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, predplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.