Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kruhy na vode v Berlíne

04.09.2013, 11:29 | lh

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Artservis

V Berlíne v Slovenskom inštitúte aktuálne otvárajú veľkú výstavu Kruhy na vode, ktorá predstavuje vybrané práce 7. ročníka medzinárodnej súťaže remeselného dizajnu organizovanej ÚĽUV-om. Tento úspešný projekt vznikol v roku 2000 ako európsky projekt, do ktorého sa zapojilo osem krajín (Nórsko, Maďarsko, Slovensko, Rakúsko, Dánsko, Fínsko, Estónsko, Sardínia). Slovensko ho ako jediné rozvinulo do podoby bienálnej súťaže v gescii ÚĽUV-u. Aktuálne však jeho výzva smeruje aj do vyšehradských krajín. Súťaž bola od začiatku konštituovaná ako zóna, kde sa tradičné ľudové remeslá dostávajú do priamej konfrontácie so stratégiami, ktorými operuje súčasný dizajn – mobilita, globálnosť, permanentná inovatívnosť, hybridita a intermediálnosť. Cieľom je zachytiť a podporiť prieniky, ktoré spojenie remesla a dizajnu ponúka. Do súťaže sa napríklad v minulom roku prihlásilo takmer dvesto účastníkov. Boli to najmä študenti, ale v hojnom počte aj dizajnéri, remeselníci či výtvarníci. Vo vystavenom výbere sa objavia víťazné práce, ale aj diela, ktoré porota nominovala do užšieho výberu – spolu 98 autorov s takmer 150 prácami. Najsilnejšou kategóriou sú tradične drobné bytové doplnky a nábytok, ale aj šperky, hračky či textile. Často sa objavia aj špecifické objekty, napríklad hudobné nástroje, alebo včelí úľ. Na obrázkoch je Leňoška od Denisy Lukáčovej a Kurník od Silvie Bardovej.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 35/2013. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Artservis

Súvisiace články

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Spočiatku vzbudzuje dojem, že je americká manažérka, ktorá sa skvele naučila po slovensky, hoci s jej pôvodom je to takmer naopak. B. Jakub je nominovaná na Manažérku roka 2013 3

Čakajú nás škrty, ale Zuna sa nechcem vzdávať

Nepredvídateľnosť

Najmocnejšia žena internetu

Hvízdanie podľa vlády

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.