Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najmocnejšia žena internetu

08.09.2013, 07:00 | Jozef Andacký | © 2013 News and Media Holding

Marissa Mayerová hľadá v Yahoo! cesty, ako vrátiť lesk niekdajšej internetovej ikone. Pomáhajú jej v tom skúsenosti z Googlu

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Podnikanie

Pokiaľ ide o veci okolo internetu, Google nie je zvyknutý byť dvojkou. Azda s výnimkou sociálnych sietí, kde sa jeho Google+ akosi nechytá na Facebook. Najnovšie musí prehltnúť, že konkurencii dýcha na chrbát aj v ďalšej internetovej disciplíne. Na čele rebríčka najnavštevovanejších webových stránok v USA ho, aspoň podľa júlových čísiel agentúry comScore, vystriedalo Yahoo!

Zatiaľ ťažko povedať, či ide len o epizódku, alebo o reálny comeback niekdajšej internetovej ikony. Fakt je, že veci sa dali výraznejšie do pohybu po tom, ako vlani v lete prišla do firmy nová výkonná riaditeľka Marissa Mayerová. Dlhoročná manažérka Googlu ukazuje, že na výsledky jej práce netreba dlho čakať.

Nabúchané CéVé

Zdá sa, že M. Mayerová bola pre Yahoo! dobrý kauf. Určite lepší ako kampaň Do You Yahoo?, ktorú firma nasadila pred pár rokmi. Lingvistické cvičenie, ktoré namyslene evokovalo zľudovenie značky po vzore Googlu a termínu „gúgliť“, vyvolalo skôr posmešky než masové prestavovanie homepagov v internetových prehliadačoch.

V technobrandži nie je veľa takých CV, aké má M. Mayerová. Sympatická 38-ročná blondínka nastúpila do Googlu v roku 1999 ako v poradí dvadsiaty zamestnanec. Robila tam ako vývojárka, produktová manažérka a napokon ako viceprezidentka. Pod jej kuratelou bežali zásadné projekty internetového gigantu – vyhľadávacia služba, Google Mapy, Gmail... Stála tiež pri zrode legendárneho dizajnu domovskej stránky Googlu, ktorý sa za uplynulej poldruha dekády nijako nemenil: na prakticky prázdnej ploche stále tróni logo firmy a vyhľadávacie okienko.

Marissa Mayerová

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Spočiatku vzbudzuje dojem, že je americká manažérka, ktorá sa skvele naučila po slovensky, hoci s jej pôvodom je to takmer naopak. B. Jakub je nominovaná na Manažérku roka 2013 3

Čakajú nás škrty, ale Zuna sa nechcem vzdávať

Nepredvídateľnosť

Hvízdanie podľa vlády

Za čo pravicový ekonóm pochváli Čaploviča

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.