Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Priestor na informácie

04.09.2013, 11:28

Medzi úspešných kandidátov na ocenenie Slovenskej komory architektov za architektúru CE∙ZA∙AR v kategórii Interiér sú aj nové kancelárske priestory bratislavskej pobočky firmy World Business Press online

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Artservis

Vytvoriť originálny a zároveň funkčný pracovný priestor je, aj keď to tak možno nevyzerá, náročná úloha. V súčasnosti sa rapídne menia nároky na funkcie a flexibilitu, no zároveň by mal priestor vystihovať potenciál firmy, jej ambície, schopnosti, kapitál a, samozrejme, motivovať k lepším pracovným výkonom… Medzi zaujímavé slovenské riešenia patrí aktuálne aj nominovaný interiér mladého architektonického tímu Vallo Sadovský (Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Peter Janeček, Branislav Husárik). Títo architekti sa už na miestnej scéne etablovali niekoľkými zaujímavými realizovanými projektmi a zároveň aj intenzívnym aktivizmom, ktorým chcú meniť lokálnu apatiu vo vzťahu k verejnému priestoru. Úspešným, aj v česko-slovenskom kontexte, bol ich projekt Mestské zásahy. V ňom vyzvali architektov k dobrovoľným nápadom na tému malých zmien, ktoré dokážu riešiť problémové lokality v prospech obyvateľov, ale aj vyťažiť viac z potenciálu existujúceho mesta/miesta. Nedávno napríklad realizovali jeden mestský zásah v Bratislave. S pomocou dobrovoľníkov vyrobili a umiestnili výrazné svietidlá Prelet v nevľúdnej betónovej zóne pod Mostom SNP v Bratislave.

Riešenie nominovaných kancelárskych priestorov pre tlačovú agentúru vychádzalo z vyriešenia práce za kompletne presklenou fasádou, ktorá síce v zime vyhrieva, ale v lete naopak prehrieva a zároveň prináša silný svetelný tok, ktorý znemožňuje pohodlnú prácu za počítačovými monitormi. Oválny pôdorys podlažia architekti rozčlenili na väčší oddychový priestor, zasadací priestor a samostatné kancelárie. Veľký priestor sa vie navyše rýchlo transformovať a oddeliť od sklenenej fasády 45 otočnými panelmi, ktoré regulujú prílev svetla. Panely vedia vytvoriť zvlnenú jednotnú uzavretú plochu a to v dvoch farebnostiach – neutrálnej bielej alebo intímnejšej drevenej. Šťavu priestoru dodáva najmä výrazná farebnosť odstupňovanej citrónovožltej podlahy, ktorá kontrastuje k inak neutrálnym plochám a zároveň priestor zjednocuje. Tento motív je pre tvorbu VSA dosť charakteristický. K výrazným prvkom patrí recepcia, ktorá kopíruje tvar oválneho pôdorysu, ale aj veľká stena tvorená obrovskou obrazovkou. Celkové vyznenie interiéru dotvára použitie niekoľkých kultových nábytkových kusov napríklad klasika od Eamsovcov, stoličkami Vitra Daw či barovými stoličkami Plank od Konstantina Grcica.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 35/2013. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Artservis

Súvisiace články

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

Spočiatku vzbudzuje dojem, že je americká manažérka, ktorá sa skvele naučila po slovensky, hoci s jej pôvodom je to takmer naopak. B. Jakub je nominovaná na Manažérku roka 2013 3

Čakajú nás škrty, ale Zuna sa nechcem vzdávať

Nepredvídateľnosť

Najmocnejšia žena internetu

Hvízdanie podľa vlády

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.