Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bruna Jakub: Teší ma, že firma rastie. A rastie poctivo

05.09.2013 | Martin Jesný

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

05.09.2013 | OliWer

Len pre úplnosť dodávam, čo nemohlo odznieť v rozhovore - vlastníkom jazdeckého areálu (Rozálka) v Pezinku je rodina Lexovcov.
Klobúk dole pred osobnou integritou tejto ženy!

05.09.2013 | Peter279

Príjemný rozhovor s príjemnou paňou. Príklady priťahujú.
Napriek tomu mám z obsahu rozhovoru pocit schizofrénie a idealizmu.
Najviac ma pobavila veta:"Myslím, že nie je na Slovensku firma, ktorá by sa nepotešila, že môže dať tie dve percentá (ušetrené na odvodoch - pozn. diskutéra) ľuďom –vo vyšších platoch."
K tomu už naozaj netreba žiadny komentár.

05.09.2013 | OliWer

Treba si uvedomiť, že tá pani bola vychovávaná v inej kultúre, takže jej idealistické názory sú to, čo ju (a nás) posúva dopredu. Pokiaľ budú vo vedení veľkých firiem na Slovensku ľudia s jej mentálnou a morálnou výbavou, potom sa tento štát posunie výrazne dopredu.
Nie každý rozmýšľa štýlom, ako vybabrať so štátom/zamestnancom/kolegom/konkurentom za každú cenu a mne je to sympatické. Tiež sa vo firme snažíme ľuďom platiť mzdu, ktorú si vypýtajú na pohovore, nie minimálnu mzdu a zvyšok "na ruku". Tiež vo firme nekupujeme faktúry, aby sme si umelo zvýšili náklady (a nzížili zisk a dane). TIež máme (niekedy) problém uspieť u klienta, keďže konkurencia ponúka polovičné ceny (a desatinovú kvalitu), čo si môže dovoliť vďaka tomu, že neplatí (takmer) žiadne dane. Nemám pocit, že sme preto schizofrenici alebo idealisti.
P.S.: Aj nás serie, keď dane a odvody, ktoré odvedieme, tečú do vrecák politikov a ich kumpánov.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.