Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Š. Rosina: Kto nevie poslúchať, nevie ani veliť

19.09.2013 | Martin Jesný

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

19.09.2013 | lebowski22

no prislo to teda hodne skor nez som cakal. vseobecna akceptacia meciarovskych privatizerov ako ctihodnych podnikatelov. s kym je tento rozhovor? s clovekom ktoremu na tacke dali stovky milionov. s takym sa laho podnika. ale ma to dost daleko od niekoho s kym rozhovor by som chcel citat.

19.09.2013 | OliWer

Nemyslím si, že mečiarovskí privatizéri by mali byť dávaní za vzor podnikania, a to ani v prípade, ak firmu, ktorú získali za pár šupov, zveľadili a nepriniesli ku krachu ako mnohí z privatizérov tej doby.
VEĽKÁ HANBA!!!

19.09.2013 | prehltac salok

iba sa mi sniva ??? to tu zachvilu budem citat rozhovor aj s estebackym matkoudavacom len preto ze jeho firmam sa dari ???

19.09.2013 | HromBlesk

Dokážem sa preniesť pôvodom bohatstva rodiny Rosinovcov. Je to vtedy keď majetok ktorý dostali neférovo a na základe politickej tlačenky, ďalej ako tak zveľaďujú a keď dávajú prácu na SLovensku. Jasna že radšej čítam interview s ľudmi, ktorý dokazali skutočne začať z ničoho. Rozhovor s vlastníkmi ESETU či vlastníkom Xray z Trenčína je na úplne inej úrovni ako rozhovor s pánom Rosinom. Odoborne, mentálne, hodnotami. Mal som štastie a pohyboval som okolo mnohých vplyvných ľudí z priemyslu doma a vo svete, alebo Europe. Vždy mi padla do očí okázalosť rodiny Rosinovcov, až taká že bola smiešna, že som si povedal pane bože to nie. Vždy ma prekvapovala skromonosť, vzdelanie, rozhľadenosť a záväzok nasledovateľov rodinných firiem na západe ktoré kontrastuje s rozdrapenosťou a malosťou ducha mnohých slovenských podnikateľov, najmä tých čo privatizovali... Dnešný článok o ROsinovcoch...úsmev. Za 30 rokov sa pobavíme a potom si povieme, či bol Rosina dobrý manažer, či ukázal smer, stratégiu, či vychoval nástupcov. Spôsob akým získali majetok nasvedčuje že sa nemuseli trápiť, nemuseli byť inovatívni v svojej branži, stačil kamoš v HZDS.. A preto chýba najmä originalita, invencia, drive. Ved´čo je to kúpiť lisovnu a zavrovnu??? Hnusná čierna práca, ktorú automobilky radi dajú vonku. Ok OK su tam aj roboty a technologie..ale produkt nie je žiadny high tech. Oblasť ktorá je ohrozená Aziou - nie priamo, najma tým že EU trh klesá a bude klesať. Tvári sa ako vizonár, ale to čo robí je produkt s nizkou pridanou hodnotou. Uvidíme ako dlho im to vydrží. Do vlastnej lisovne investuje VW Blava, Audi Madarsko, Daimler Madarsko...neviem neviem ako im to pojde. Ano automobilky nebudu nikdy robit všetko sami, ale von budu dávať diely z ktorých niekto ťažko zbohatne. NApriek všetkému čo píšem si stále myslím, že lepšie ako JT alebo Penta.

20.09.2013 | JAJA11

je možné, že mal pán Rosina ľahšiu východziu situáciu ako niektorí iní podnikatelia, ktorí začínali z ničoho, len z vlastného umu a rúk, bez kontaktov ....
ale každá príležitosť sa dá využiť, zneužiť alebo prepásť..... je veľa "podnikateľov", ktorí tú šancu od HZDS dostali, ale dnes je už len veľmi málo tých, ktorí ju využili a podnik povzniesli.... čas ukázal, kto na to mal a kto nie.....
myslím, že pán Rosina patrí medzi tých, ktorí na to mali.... keby všetci, ktorí privatizovali počas vlády HZDS podnikali tak ako on, mohli sme sa tu mať kráľovsky :-)
takže treba len držať palce, aby sa im darilo aj ďalej, aby zostávala práca na Slovensku, lebo keď sa darí zamestnancom, tak sa darí aj firme :-)

20.09.2013 | OliWer

nie JE MOŽNÉ, ale S URČITOSŤOU MAL
Tam nešlo o Rosinove kontakty resp. kontakty jeho otca, ale o to, že dostal Matador za facku.
To, že podnik nenechal Rosina skrachovať ani nevytunelovať svedčí jedine o tom, že nemal úplne nasrané v hlave ako ostatní házetdesáci. Ale nebudeme teraz hádam vychvaľovať niekoho, kto dostal milióny, za to, že ich nerozflákal len preto, že to urobili iní, ešte ********ší.
Keby VŠETCI podnikatelia privatizovali počas HZDS tak, ako pán Rosina, tak by sme tu nemali nič. Pretože desiatky/stovky politických smradov dostalo zadarmo veľké majetky. Ostatní museli robiť, oni dostali raňajky do postele (a ešte ich ani nevedeli zožrať bez toho, aby sa neokydali).
Palce držať treba, ale treba aj pripomínať tým, ktorí už absolvovali lobotómiu, na ktorej sa takýmito ódami podieľa aj Trend, že nejde o úplne kóšer podnikateľov, ale o podnikateľov-mečiarovcov, ktorí sa dostali k majetkom tak, ako slepé kura k zrnu.

20.09.2013 | HromBlesk

Áno mal a nevyhol sa reorganizácii, nemal značku tak ju musel zobrať z Matadoru Blava. BTW co je s Matadorom Blava?? ( Nevyčítam , viem že sa zachrániť asi nedalo všetko,a opatrenia na efektivitu asi museli byť prijaté) Ale polemizujeme o morálnej stránke. Máme odpúšťať zlodejovi len za to že za časť ukradnutých peňazí opraví škôlku, alebo za to, že to čo ukradne investuje doma???? To je čo???? Prečo sú vlastníci / akcionári podnikov MATADORU z Cypru?? Lebo by pri predaji gumárenskej časti nemcom, slovenskej firme museli vykázať veľa zisku???? A zaplatiť dane?? za to čo tak ľahko dostali? TO nie!!!!!!! Ale investujú to ako na SLovensku tak nech im je odpustené. To som počul minulý týždeň od Baťovcov..ak nám zaplatíte za majetky invastuejem to na Slovensku. Kde je rada na takéto rozdávanie. Ja sa tiež postavím Ak mi dáte si liznúť, invetujem na Slovensku. Ale fakt. Sľubujem.

25.09.2013 | mba

Dlho som si myslel, ze dejepis je zbytocnost. Dnes viem, ze je velmi dolezity, len nas k tomu v skole zle viedli. Cloveka, ktory dostal fabriku takmer zadarmo a vyhyba sa plateniu dani cyperskymi schrankovými firmami si nebudem nikdy vazit. Opravou jednej skolky a drobnymi moze oblbnut tak cloveka, ktory prestava rozlisovat hodnotu penazi nad 5 milionov, ale nie vzdelanych a inteligentnych ludi. Oprava jednej skolky ci skoly su pre podnikatelov typu pana Rosinu drobne, tie si uz potom mozu nechat tiez. Slusny dzentlmen a podnikatel plati vsetky dane na Slovensku firmami so sidlom na Slovensku. Pan Rosina mi pripomina mojho kamarata, ktory nemá problém sa priznat, ze za rok zaplati celkom ani nie 2.000 EUR na daniach a odvodoch za 2 pracujucich ludi a pritom mu uz druhé dieta bude o chvilu chodit do statnej MS, dostava zdravotnu starostlivost zadarmo od nas ostatních "idiotov", ktori platia. Ano, pan Rosina nepatri medzi nesikovnych - vie si udrzat svoj majetok a rozvijat ho, ale existuje este vyssi level podnikania - s reálnou spolocenskou zodpovednostou a vyssou pridanou hodnotou pre spolocnost ako len dosahovanie zisku ci rastu hodnoty firmy. Podnikatelovi na urovni korupcia v state vadi, a bojuje proti nej, a nie ze ju ignoruje, v CR napr. pan Janecek plati zo svojho sukromnych detektivov, byv. sefov tajnej služby, aby kvalifikovane udavali korupciu....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.