Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z mäsiara už realitný maklér ľahko nebude

20.09.2013 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

20.09.2013 | blah

"Pritom sa však zmluvne dohodne, že všetko nad túto hranicu si necháva realitná kancelária. Provízia potom je síce nula eur, ale existujú prípady, že takto realitka získa aj 25 percent."

To nemyslite vazne pan prezident ze? Vyska provizie je snad dohoda medzi realitnou kancelariou a klientom a pokial dokaze realitna kancelaria presvedcit predavajuceho, aby v ich prospech dal o 25% nizsiu cenu alebo aby kupujuci zaplatil o 25% vyssiu cenu, je to ich schopnost obchodu. Dalsou vecou je, z akej sumy sa tych 25% pocita. No zhodou okolnosti jeden vas vyznamny clen (riesime byvanie) nema problem pytat si 3.500 a viac eur za bezne nehnutelnosti v hodnote pod 100tis eur a podobnych by sa naslo urcite aj viac. Ja som za regulaciu, no nie na sposob akym by to chcel narks (= primarne znizit silnu konkurenciu na poli RK, presne tak ako to spravil napriklad Partners Group na poli financneho sprostredkovania - aj tak je vysledok taky, ze skusky AFISP spravi kazda cvicena opica).

A este k portalu reality.sk - suverenne najdrahsi portal na celom slovenskom internete, patri spolocnosti NARKS - INFOSERVIS a.s. , v ktorej ste clenom predstavenstva.

23.09.2013 | micru

NARKS nie je až tak nevinná organizácia. Je to združenie cca len 10 percent realitných kancelárii na Slovensku a slúži najmä na získavanie výhod pre svojich členov. Čo je prirodzene účelom každého združenia.
Horšie však je, že ak začnete kritiziovať niektorého jej člena za nekalé a neetické praktiky, zrazu sa sami stanete subjektom, ktorý nemá právo byť v tomto združení.
Taktiež ich inzeráty, ktoré hlásajú, že len ich členovia vedia poskytovať kvalitné služby, nie sú v súľade s etikou.

25.09.2013 | poverenik

Nie je na to ani dôvod. Vyučených mäsiarov s praxou je málo, ako odborníci majú prácu zabezpečenú, vodí sa im celkom dobre.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.