Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dnes hypotéky, zajtra možno anuity

02.10.2013, 12:22 | Ľuboslav Kačalka | © 2013 News and Media Holding

Finančnosprostredkovateľský biznis dokáže vďaka svojim špecifikám rásť rýchlejšie ako jednotlivé sektory, z ktorých profituje. Výhodou agentov je totiž schopnosť prispôsobiť svoju ponuku situácii na trhu a požiadavkám klientov. Predseda predstavenstva OVB Allfinanz Jaroslav Vonkomer hovorí, že v prvom polroku stále doznievala téma unisex – teda rovnaké sadzby poistného pre mužov aj ženy.

 • Tlačiť
 • 0

Lacné peniaze podľa neho priali úverom na bývanie a možnosti sprostredkovateľov sa rozšírili o starobné sporenie – druhý pilier. „Finanční sprostredkovatelia a finanční poradcovia tak budú môcť klientom poskytnúť komplexnú službu vo všetkých šiestich sektoroch,“ dodáva výkonná riaditeľka Capital & Financial Protection Stanislava Struhárová.

Sprostredkovatelia sa profilujú

Z výsledkov trojice najväčších spoločností badať ich rozdielnu profiláciu. Asociácia finančných sprostredkovateľov a poradcov (AFISP) ocenila vlani spomedzi svojich členov za najviac investícií Partners Group, za hypotéky Fincentrum a za sektor poistenia OVB. Toto líderstvo obhájili spoločnosti aj v prvom polroku. V prípade OVB sa tradičný obchodný model okrem dominancie poistenia prejavuje aj sústredením na sektory stavebného sporenia a DDS. Sprostredkované úvery zo stavebného sporenia vo výške 16,7 milióna eur znamenajú, že cez ľudí z OVB išlo každé 16. požičané euro. Takmer 700 nových zmlúv v treťom pilieri znamená 70% podiel na výkonnosti celého AFISPu. Partners dosiahli až 67-percentný medziročný rast objemu sprostredkovaných investícií. Generálny riaditeľ spoločnosti Juraj Juras je rád, že si upevňujú trhovú pozíciu aj v časoch nízkeho rastu slovenskej ekonomiky, a dodáva, že ich rast je založený na zvyšovaní efektivity a na inováciách. Zaujímavý nárast produkcie zaznamenalo vo svojej kategórii úverov na bývanie Fincentrum. Štatisticky tak spoločnosť sprostredkovala každý jedenásty úver na bývanie. Podľa šéfa Fincentra Milana Repku pomohla trhu legislatíva, ktorá umožnila pohodlne refinancovať svoje staršie menej výhodné záväzky. Aj napriek vysokým číslam už Fincentrum cenu AFISP nezíska. Asociácia ho pre agresívne náborovanie u konkurencie vylúčila zo svojich radov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND špeciál - Finančný biznis

Súvisiace články

Pole neorané združenej dodávky energií

Pole neorané združenej dodávky energií

Dodávatelia už štandardne vábia zákazníkov súčasne na elektrinu aj plyn, niektorí odberatelia od prekvapenia „vyvaľujú oči“

Posilňovňa pre jazyk

Kádrová oblasť Komjatice

W. von Rath: Baví ma tvárniť veľké organizácie

Sony Xperia Z1: Keď sa dohodnú divízie koncernu

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.