Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kopačky za hodinky

22.11.2013, 14:30 | Marián Leško | © 2013 News and Media Holding

Názor | Minulý týždeň musel z vlády odísť minister dopravy, lebo v majetkovom priznaní zamlčal, že od manželky a rodiny dostal hodinky za viac ako 2 400 eur. Premiér prijal jeho demisiu s poľutovaním, ale ocenil, že člen vlády koná dôstojne a čestne, keď akceptuje, že v danej situácii je to jeho povinnosť.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Názory

lesko_komentar_nova

Samozrejme, nehovoríme o Slovensku, ale nie je to ani žáner fantasy. Naozaj sa to stalo a nie tak ďaleko. Minulý týždeň odstúpil z poľskej vlády minister dopravy Slawomir Nowak, lebo do majetkového priznania nezapísal hodinky v cene nad 10-tisíc zlotých. Keď si to prečítali naši ministri, museli sa zabávať. S takými hodinkami by bol poľský kolega medzi nimi hlboký podpriemer.

Viacerí členovia vlády, a nielen oni, poznajúc slabosť premiéra pre drahé vecičky, nosia na rukách značky, ktoré sú prinajmenšom desaťnásobne drahšie. Aj premiér Robert Fico dostal údajne od manželky hodinky za vyše 20-tisíc eur. Potom mal aj také, čo stoja 7 900 eur – vraj darček od „politických kolegov“. Možnosť, že by niekto pre šepletu, ako sú nepriznané hodinky, musel odísť z vlády, je v slovenských pomeroch absurdná.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Názory

Tagy Názory, Res publica

Súvisiace články

Brhel odtajnil tvár aj biznis

Brhel odtajnil tvár aj biznis Nájdete v TRENDE

Skupuje projekty v zahraničí, nehnuteľnosti v Bratislave a od Penty by rád kúpil Paroplynový cyklus. Podnikateľ Jozef Brhel, považovaný za mecenáša Smeru, takto investuje peniaze, ktoré zarobil v energetike a na štátnych zákazkách. 1

TREND test Hyundai ix35 1,7 CRDI Style

Sedem aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vrecku žiadneho podnikateľa

Viedeň si našla miesto na rast

Nakupovanie ako zážitok

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.