Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stojí za zoznámenie

20.11.2013, 11:35 | Jozef Ilčík a kolektív

Sporné pomenovanie Pálffyho kúria, čudné požiadavky ochrancov pamiatok a pohodové interiéry – to je ponuka z bratislavskej Rače. Projekt je obkolesený panelákmi aj sedliackymi domami. Táto kúria je niečo ako polodrahokam, ktorý by mohol osloviť najmä tých, ktorí majú vzťah k histórii a všímajú si aj iné parametre ako predajnú cenu. Rozsah pôsobnosti Pálffyovcov na tejto adrese nie je síce taký zrejmý. Tento objekt využívali skôr iné, menej známe rodiny, ale tento typ marketingu akceptujeme.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Rekonštrukciu schátranej budovy treba vidieť v širšom kontexte, nehovoriac o expertoch „chrániacich“ architektonické dedičstvo. Preto každé úsilie, najmä priekopnícke, treba oceniť. Zaiste, výsledok nie je podľa nášho názoru dokonalý, no po obhliadke sme nadobudli dojem, že investor urobil pre zdar to, čo bolo v jeho silách.

Inteligentnosť riešení

Architektovi sa podarilo docieliť, že bývanie nebude „zapáchať“ históriou, no zároveň bude mať nádych kuriálnej noblesy. Veľmi kvalitne je vyriešené átrium, stavebná časť vkusne dotvorená terénnymi a záhradnými úpravami. Dovolíme si adresnú kritiku severovýchodnej fasády, ktorá si síce poradila s výškovými rozdielmi uličnej čiary, avšak zvolená farebnosť a celkový výraz objekt z ulice dostatočne neidentifikuje a necháva ho splynúť s panelákovou sivou. Priznané dažďové zvody hodnotíme mínusom.

Oveľa lepší dojem sme mali z riešenia interiérov vrátane spoločných priestorov. V suteréne sa nachádza grandiózny parkovací priestor, ktorého svetlá výška a 5,8-metrové parkovacie miesta evokujú autobusovú stanicu. Zberné podlahové žľaby majú plnohodnotné odčerpávanie, teda žiadny pseudo princíp odparovania.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Súvisiace články

Brhel odtajnil tvár aj biznis

Brhel odtajnil tvár aj biznis Nájdete v TRENDE

Skupuje projekty v zahraničí, nehnuteľnosti v Bratislave a od Penty by rád kúpil Paroplynový cyklus. Podnikateľ Jozef Brhel, považovaný za mecenáša Smeru, takto investuje peniaze, ktoré zarobil v energetike a na štátnych zákazkách. 1

TREND test Hyundai ix35 1,7 CRDI Style

Sedem aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vrecku žiadneho podnikateľa

Viedeň si našla miesto na rast

Nakupovanie ako zážitok

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.