Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viedeň si našla miesto na rast

23.12.2013, 05:40 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Hlavné mesto Rakúska, ktoré sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach v rebríčkoch kvality života, patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie rastúce mestá Európy. Len vlani jej pribudlo takmer 25-tisíc obyvateľov, vďaka čomu predbehla Hamburg a stala sa druhým najväčším nemecky hovoriacim mestom.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Radnica sa na populačnú explóziu nepozerá so založenými rukami, ale aktívne riadi rozvoj. Viedni teda nehrozí podobný problém ako jej bratislavskej „dvojičke“, ktorej nekoordinovane narastajú výbežky v podobe satelitných mestečiek bez doriešenej infraštruktúry a ich starostovia sa dostali do polohy štatistov.

Zahusťovanie, nie rozťahovanie

Viedenská radnica vyhlasuje, že si treba dobre rozmyslieť, kam a ako bude mesto rásť, aby sa zároveň udržala či dokonca zlepšila kvalita života. Pri raste sa nespolieha na rozširovanie do okrajových častí či satelitov, ale hľadá priestor v rámci vlastného územia mesta.

Rozhodnutie o tom, ako sa rozširovať, vždy vychádza z možností mesta limitovaných dostupnosťou voľných pozemkov, vlastníckymi pomermi, charakterom staršej výstavby a tiež existenciou brownfieldov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Súvisiace články

Ako rastie Viedeň

Šéf urbanizmu K. Puchinger: Každú možnosť rozvíjať mesto treba vážiť na zlatníckych váhach 12

Viedeň - stanica za miliardu eur

Nová mini Viedeň zhltne miliardy

Brhel odtajnil tvár aj biznis

TREND test Hyundai ix35 1,7 CRDI Style

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.