Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo má zlákať peniaze boháčov

11.12.2013, 11:24 | Xénia Makarová | © 2013 News and Media Holding

Pred rokom najrešpektovanejší investiční analytici dávali akciám šancu jedna k jednej, že najbližšie mesiace poklesnú, a to aj dvojciferným tempom. Najväčší optimisti z Bank of America či Citi videli akcie v USA do roka o 15 percent vyššie, no aj oni boli pesimistickí k európskym titulom. Po roku je realita taká, že americký index 500 najväčších firiem na burzách S&P 500 stúpol o 25 percent. Pričom za prvých desať mesiacov roka rástlo skoro 450 titulov v ňom zahrnutých. A európsky index DAX si polepšil od začiatku roka o takmer 20 percent.

 • Tlačiť
 • 0

Zlyhali profesionálni investori? Správnejšou odpoveďou je, že sa zmenili pravidlá správania na trhoch. Bez toho, že by sa výraznejšie zmenili ekonomické fundamenty, i keď sú lepšie ako vlani, na trh vďaka politike menového uvoľňovania pribudlo kvantum nových peňazí. Tie neskončili v bankových úveroch a spotrebe, ale práve na finančných trhoch.

Odhaduje sa, že podobný vývoj poznamená aj budúci rok. Dôležité bude, koľko „nových“ peňazí centrálne banky do ekonomík hlavne v USA a eurozóne nalejú a v ktorých aktívach nakoniec skončia. Najviac investorov sa prikláňa opäť k akciám.

„Pozitívne vidíme akcie, hlavne tie európske. Investori sa ich doteraz báli kvôli euru. Pritom nie pri všetkých koncernoch, dokonca aj tých z rizikovejších štátov, boli tieto obavy opodstatnené. Najmä ak sa významne orientovali na Čínu a ďalšie rýchlo rastúce trhy,“ uvádza Dávid Dereník, analytik pobočky UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.