Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Neponúkajte, čo by ste sami nekúpili

19.03.2014, 12:03 | Jozef Andacký | © 2014 News and Media Holding

V Slovak Telekome nemajú pozíciu obchodného riaditeľa. Aspoň nie v tradičnom zmysle. Ján Adamec šéfuje obchodníkom, ale aj špecialistom na prípravu ponúk a riešení pre zákazníkov. Ako vraví, obchodník už nemôže byť odborník na všetko, do hĺbky rozumieť mobilným službám, fixným službám, itečku aj cloudu.

 • Tlačiť
 • 0

Úlohou jeho tímu, do ktorého patria aj projektoví manažéri a ľudia z back officu, help desku a marketingu, je zabezpečiť všetky fázy zákazníckeho vzťahu v segmente info-komunikačných služieb a korporátnych klientov. „Obchod sa prepája s vývojom, lebo produkty netvoríte len na základe trhových trendov alebo toho, čo robí konkurencia. Vyvíjate ich aj podľa toho, čo zákazníci potrebujú,“ hovorí J. Adamec. Navyše, dodáva, cez obchod zistíte, na čo a ako zákazníci reagujú.

Chodíte ako šéf obchodníkov ešte na obchodné stretnutia ku klientom?

Áno. Myslím si, že stále som dobrý obchodník. Osobne sa angažujem najmä pri veľkých obchodných prípadoch, pomáham obchodníkom vysvetľovať, prečo práve Telekom je tá firma, ktorá by zákazníkovi mala dodávať služby. Chodím aj k menším klientom, do regiónov, lebo zákazníci nie sú len v Bratislave a treba tiež poznať miestnych konkurentov. A je to aj o spätnej väzbe. Ťažko môžete riadiť takýto tím, keď sedíte v kancelárii a máte informácie z druhej ruky. Je dôležité, aby som sa stretával so zákazníkmi aj aby som videl, na čo reagujú, lebo spätná väzba pomáha firme v ďalšom smerovaní.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ako zlepšiť predaj

Súvisiace články

Vyjednávania sú tvrdé, aj keď sú vzťahy osobné

Vyjednávania sú tvrdé, aj keď sú vzťahy osobné

Stále hľadáme nové oblasti, v ktorých by sme mohli byť užitočnejší než konkurencia, hovorí šéfka obchodu v Orangei Zuzana Nemečková

Predaj v novom šate

Ako Andrej Kiska zarobil na splátkových firmách

Fico ťahá za kratší koniec

Špinavé zákulisie kampane

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.