Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vyjednávania sú tvrdé, aj keď sú vzťahy osobné

19.03.2014, 12:03 | Jozef Andacký | © 2014 News and Media Holding

Telekomunikačný trh patrí medzi najdynamickejšie sa vyvíjajúce odvetvia ekonomiky. Napríklad mobilná komunikácia za necelých dvadsať rokov dosiahla 120-percentnú penetráciu, čo znamená, že sektor sa pomerne zavčasu prudkým rastom prepracoval k nasýteniu trhu.

 • Tlačiť
 • 0

Pre obchod operátorov to znamená nové výzvy. Keďže predĺžení kontraktov je výrazne viac ako akvizícií, zvyšuje sa dôležitosť práce s existujúcimi zákazníkmi, či už v spotrebiteľskom alebo biznisovom segmente. „Menili sa ponuky, odmeňovací model obchodníkov, predajné priority. Ale bol to postupný prechod,“ hovorí riaditeľka obchodného úseku Orangeu Zuzana Nemečková.

V praxi sa často stáva, že klientov, ktorí prišli zrušiť kontrakt, presviedčajú obchodníci podpultovými ponukami. Aký podiel obchodov realizujete takto?

Určite takéto číslo máme v systémoch, ale výslovne ho nesledujeme.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ako zlepšiť predaj

Súvisiace články

Neponúkajte, čo by ste sami nekúpili

Neponúkajte, čo by ste sami nekúpili

Ťažko povedať, či obchodník bude úspešnejší s ekonomickým alebo technickým zázemím, mieni šéf Slovak Telekomu pre ICT a korporátny segment Ján Adamec

Predaj v novom šate

Ako Andrej Kiska zarobil na splátkových firmách

Fico ťahá za kratší koniec

Špinavé zákulisie kampane

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.