Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dlhy nemocníc sú opäť témou

09.04.2014, 11:14 | Daniela Rifaiová | © 2014 News and Media Holding

Štátne nemocnice sú zadlžené a už roky sa tento stav nevníma ako nejako výnimočný. Pritom to, že dodávatelia sa k svojim pohľadávkam dostávajú s niekoľkomesačným a dlhším meškaním, poškodzuje zdravotníctvo, celú ekonomiku aj daňových poplatníkov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Keď nemocnice neplatia faktúry načas, predražujú sa nákupy liekov či zdravotníckeho materiálu, pretože výdavky spojené s meškaním si dodávatelia započítajú do cien. Okrem toho sa vytvára vhodné prostredie pre korupciu, keď sa firmy snažia k svojim peniazom dostať. To všetko sú výdavky, ktoré sa nepretavia do lepšej zdravotnej starostlivosti, nepoužijú sa na modernizáciu nemocníc a neprispejú ani k tomu, aby boli zdravotnícki pracovníci spokojnejší. Profitujú z toho len jednotlivci na vedúcich postoch, ktorí nenesú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, keďže ich funkcie sú nadviazané skôr na zmeny vlád ako na hospodárske výsledky alebo spokojnosť pacientov. Už vôbec sa nedá hovoriť o ich trestnoprávnej zodpovednosti, ktorú v nemocniciach – príspevkových organizáciách nemajú.

Spôsob fungovania štátnych fakultných a univerzitných nemocníc deformuje celý trh, na ktorom pôsobia aj zdravotnícke zariadenia, ktoré s benevolentným prístupom voči ich záväzkom nemôžu počítať. Pretože ich záväzky štát nerieši.

14-03_DR

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.