Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Start-up mesiaca: Hľadanie hrdinov

03.05.2014, 17:00 | Marián Biel | © 2014 News and Media Holding

Správny človek na správnej pozícii môže byť pre firmu požehnaním alebo dokonca hrdinom. Takých špecialistov sa snaží osloviť start-up InHiro, víťaz posledných Startup Awards.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 4

Rubrika

Podnikanie

Aj preto ten názov odvodený od prepletenia anglických „hero“ a „hire“ ako „hrdina“ a „najať“. Firmy doteraz fungujú na princípe, že oddelenie ľudských zdrojov (HR) dostane od vedenia úlohu nájsť povedzme profesionálneho online špecialistu.

Napíše ponuku na firemný web, na ktorý nikto nechodí, a nahodí inzerát na veľký portál s pracovnými ponukami, kde v tom množstve zanikne. Prípadne naň zareagujú tucty nesprávnych adeptov. A ten dokonalý špecialista sedí možno o ulicu ďalej, ale o novej možnosti sa nikdy nedozvie. InHiro sa snaží naučiť firmy, že perfektného zamestnanca nalákajú len na perfektne cielenú ponuku.

Najprv hľadali kolegu

Ako sa už stalo takmer start-upovým pravidlom, aj InHiro je z núdze cnosť. Alebo postupné riešenie interného problému, časom pretransformovaného na produkt, ktorý môžu používať všetci. Všetko sa začalo pred približne rokom a pol v bratislavskej webhostingovej firme WebSupport. Potrebovali nájsť nového programátora. Nasledoval klasický kolotoč – vytvorenie inzerátu, umiestnenie na portáli s pracovnou ponukou a čakanie. Bez želaného výsledku.

Šéf programátorov sa však rozhodol zmeniť tento inzerát na malú webovú stránku s fotografiami spoločnosti a zamestnancov, uvedením benefitov aj jednoducho atraktívnejším a ľudskejším opísaním, o akú prácu ide a aký človek by sa jej mal zhostiť. Táto stránka sa začala pomaly virálne šíriť po sociálnych sieťach a onedlho musel WebSupport vyberať z viac ako sto relevantných uchádzačov.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 17/2014. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 4

Rubrika Podnikanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.