Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sieť? Bude to drahé

15.05.2014, 05:30 | Zuzana Petková | © 2014 News and Media Holding

Pred prezidentskými voľbami Radoslav Procházka sľúbil, že ako poslanec nezaloží novú stranu. Nedávno ohlásil vznik Siete, ale tvrdí, že slovo dodržal, lebo sa vzdal poslaneckého mandátu.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Rozhovor

Je pravda, že ste Richardovi Sulíkovi, keď ste sa uchádzali o jeho podporu v prezidentských voľbách, sľúbili, že nezaložíte stranu?

Richardovi som povedal to isté, čo som v tom čase hovoril aj iným: ak zostanem v parlamente a zároveň nebudem prezidentom, nezaložím novú politickú stranu. Takto som to hovoril Richardovi aj Igorovi Matovičovi, aj médiám a všetkým okolo. Tak som to aj myslel.

Kedy prišlo rozhodnutie vzdať sa mandátu a založiť Sieť?

Dozrievalo postupne. Počas prezidentskej kampane som bol konfrontovaný s postojom, že vy sa nám aj pozdávate, ale nevieme, či vás budeme voliť, lebo v úrade by vás bola škoda a oveľa viac viete spraviť v exekutívnej funkcii. Tak sa to vo mne usádzalo, že je veľa roboty, ktorú treba spraviť. Dodnes som presvedčený, že úrad hlavy štátu nemusí byť na okrasu a aj v ňom sa dá veľa urobiť. Mne to nevyšlo, ale robota tu zostala, tak sa k nej hlásim.

Zdroj: Milan David

Uviedli ste, že na prezidentskú kampaň ste celkovo minuli okolo štvrť milióna, Andrej Kiska priznal 1,2 milióna eur. Intenzita oboch kampaní bola podobná. Ako si máme vysvetliť ten rozdiel?

V nejakom rozsahu, pokiaľ ide o outdoorovú reklamu, kampane porovnateľné boli. Ale ja som nemal také profesionálne zázemie ako prezident Kiska. Väčšina ľudí, ktorí pre mňa pracovali, boli dobrovoľníci. Nemal som ani prieskumy a focusové skupiny, ktoré sú nákladné, a ja som na ne nemal peniaze. V posledných troch týždňoch kampane som musel 70 percent plánov na propagáciu zrušiť, boli to obecné rozhlasy, spoty a vývesky. Nemal som ani to, čo som chcel najviac zo všetkého – veľké turné, ako mal Andrej Kiska po celom Slovensku. To je veľmi nákladné.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Rozhovor

Súvisiace články

Procházka je podľa Polisu novým lídrom pravice, SaS mimo parlamentu

Procházka je podľa Polisu novým lídrom pravice, SaS mimo parlamentu

Podľa telefonického prieskumu by bola strana Sieť za Smerom na druhom mieste, tretí je Most-Híd

Procházkov iný štart

Choďte v mene božom

Bistro. Teda rýchlo a dobre sa najesť

Návrat drevených stavieb

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.