Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bližšie k človeku

28.05.2014, 11:25 | © 2014 News and Media Holding

Najlepším spôsobom, ako získať prehľad o prichádzajúcich módnych vlnách alebo ozajstných revolučných prelomoch v čiernej technike, je sledovať dianie na najväčších veľtrhoch.

 • Tlačiť
 • 0

V januári je to CES v Las Vegas, o mesiac neskôr MWC v Barcelone a napokon na jeseň berlínska IFA. Na jednom mieste a v rovnakom čase sa stovky firiem chvália najlepším a najnovším zo svojej produkcie. Samozrejme, veľké zmeny sa dejú aj postupne počas celého roka. Čo teda spotrebnou elektronikou vlani zatriaslo najviac?

Jedným z viditeľných trendov je nositeľná elektronika (wearable tech). Producenti okolo nej tancujú už dlhšie, v poslednom čase nadobudla konkrétnejšie obrysy. Kým sa dostane do košieľ alebo topánok, ešte chvíľu potrvá. Predzvesťou sú smart hodinky a inteligentné náramky na zápästie, s ktorými sa doslova roztrhlo pomyselné vrece.

K pionierom v tomto segmente, Pebble Watch a Samsung Galaxy Gear, pribudli produkty od Sony, Motoroly či Huawei. Google dokonca pre tento druh vydal oficiálnu verziu Androidu – Wear. Očakáva sa, že rozmachu wearable tech pomôžu aj očakávané smart hodinky či náramok od Applu. Už onedlho sa do predaja majú dostať aj okuliare Google Glass a na trh sa chystajú aj ich konkurenti, napríklad od Epsonu. V „bacuľatejších“ okuliaroch od Oculusu či Sony si zasa používatelia vychutnajú filmy v ultravysokej kvalite alebo hry s prvkami rozšírenej reality.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.