Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digitálny svet idú dobýjať tradiční hráči

28.05.2014, 11:25

Pred desiatimi rokmi sa Facebook iba rozbiehal a Twitter či Instagram neexistovali. Pred šiestimi rokmi sa z väčšiny mobilov nedalo robiť nič iné ako telefonovať a esemeskovať a trh s tabletmi ešte začiatkom dekády de facto neexistoval.

 • Tlačiť
 • 0

V súčasnosti používa Facebook aktívne vyše 1,3 miliardy ľudí, 255 miliónov používateľov Twitteru pošle denne 58 miliónov správ a po svete sa v priemere predáva toľko tabletov ako notebookov a stolových pécečiek dohromady.

Hoci si to väčšina ľudí nemusí uvedomovať, podobné čísla a štatistiky naznačujú, ako veľmi sa svet technológií – a s ním aj bežné životy spotrebiteľov – v ostatnom desaťročí zmenil. Podnikové IT oddelenia nástupu nových komunikačných, mobilných, sociálnych a cloudových technológií viac či menej úspešne odolávali. Akoby sa interné serverovne a nemotorné informačné systémy podporované nekompromisnými internými IT smernicami nechceli vzdať svojho postavenia.

Iniciatíva do rúk veľkých

Neprekvapuje, že v minulej dekáde prichádzali s inováciami v produktoch, službách, procesoch či biznis modeloch, ktoré boli postavené na digitálnych technológiách, hlavne technologické start-upy a menšie firmy nezaťažené typickými robustnými IT systémami. Accenture vo svojej štúdii Technology Vision 2014 predpovedá, že v nasledujúcich rokoch prevezmú štafetu inovácií od relatívne mladých firiem, ako sú Twitter či Tripadvisor, tradičné podniky typu Tesco, Procter & Gamble, Disney či General Electric. Nemusia byť také flexibilné a inovatívne ako start-upy, no majú zdroje, veľkosť, procesy a disciplínu, ktoré im môžu pomôcť v digitálnom svete uspieť. A prekopať existujúce alebo obsadiť nové trhy.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Súvisiace články

Bližšie k človeku

Bližšie k človeku

Medzi dvanástimi top produktmi posledných dvanástich mesiacov kraľuje nositeľná technika a 4K

Produkty

PlayStation a Xbox odolali. Mobily herný trh nezvalcovali

Prepojenie biznisu a politiky je hlbšie, ako som si myslel

Veci, ktoré sa zatiaľ v živote naučil

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.