Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elita s novými tvárami

28.05.2014, 11:25

Najrýchlejšie rastúcou slovenskou IT firmou je naďalej košický T-Systems. Už po tretíkrát za sebou obhájil pozíciu lídra rebríčka, ktorý TREND zostavuje podľa nárastu pridanej hodnoty za uplynulé tri roky.

 • Tlačiť
 • 0

Aj jeho najbližší prenasledovateľ Eset je tradičným účastníkom rebríčka. O oživenie sa postarali firmy, ktoré sa v ňom objavili premiérovo.

Accenture a Anext

Trojročný nárast pridanej hodnoty T-Systemsu bol vlani dokonca väčší než v roku 2012 (19-tisíc verzus 17-tisíc eur), hoci jej výška sa medziročne znížila (na 63-tisíc v roku 2013 oproti 74 tisícom v roku 2012). Vďaka tomu košická outsourcingová fabrika v kombinácii so zníženým tempom Esetu zväčšila náskok pred ostatnými lídrami slovenského IT sektora.

Elitná skupina sa oproti predchádzajúcemu ročníku máličko premiešala. Predovšetkým, v desiatke najrýchlejšie rastúcich itečkových firiem je dvojica nováčikov, ktorí v nej zatiaľ ani raz nefigurovali (TREND nemal k dispozícii všetky potrebné údaje): Accenture Technology Solutions a Anext.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Súvisiace články

Stále dobrý

Stále dobrý

Biznis slovenských dodávateľov info-komunikačných produktov a služieb prosperoval, hoci rástol pomalším tempom

Kedy dôjde trpezlivosť

Prepojenie biznisu a politiky je hlbšie, ako som si myslel

Veci, ktoré sa zatiaľ v živote naučil

Uniknúť z hypotéky bude ľahšie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.